Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Києві за хабар затримали харківського народного депутата від "Слуги Народу"

Андрій Одарченко - член Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики.

У столиці затримали народного депутата, який хотів купити "сприяння" голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма.

Це сталося удень 21 листопада. Слідчі НАБУ і САП викрили народного депутата на спробі підкупу топпосадовця біткойнами.

"Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США. В обмін на гроші нардеп просив сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури", - повідомили у Національному антикорупційному бюро.

Після того, як кошти з фонду перерахували, на криптогаманець викривача-топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США.

Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати. Тривають слідчі дії, повідомляє НАБУ.

Телефон Андрія Одарченка, який обирався по 170-му округу в Харкові від партії "Слуга Народу", вимкнений. Він є членом  Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики.

Андрій Одарченко став народним депутатом у 2109 році на корузі Дмитра Святаша. Він - випускник Харківського державного університету харчування та торгівлі, доцент, доктор наук. За даними порталу "Чесно", гречкосій та фігурант чисельних антикорупційних розслідувань, увійшов до переліку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання.

Відомо, що у 2017 році його затримували за підозрою у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, проте суд закрив провадження за відсутністю доказів. Сам Одарченко заперечив цю інформацію.

Наприкінці 2021 року обрався ректором об'єднаного Державного біотехнологічного університету, але так і не склав мандат депутата ВР, тому в. о. ректором ДБТУ є Андрій Кудряшов. На початку повномасштабної війни університет виїхав на Захід України, багато корпусів університету постраждали від ракетних атак росіян.

У грудні 2022-го у залі Верховної Ради Одарченко виявив неповагу до начальника Генштабу ЗСУ

Відомо, що Одарченко дружить із "куратором" харківських "слуг народу" Вадимом Слюсарєвим.

"Батько переможця у 170-му окрузі від «Слуги народу» Андрія Одарченка ‒ Микола Одарченко ‒ є засновником ТОВ «Градієнт інвест». Ця компанія має спільний номер із ТОВ «Рубікон Трейдінг», власником якої на 99% є Вадим Слюсарєв. Сам Одарченко вийшов із засновників «Градієнт інвест» напередодні виборів ‒ 25 червня. У коментарі "Схемам" Одарченко підтвердив, що товаришує зі Слюсарєвим: "Я товаришую, спілкуюся з Вадимом Слюсарєвим", - писали "Схеми"

У 2023 році Слюсарєв купив французьку компанію разом із партнеркою, яка має бізнес у Криму. За даними Bihus.Info, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну Слюсарєв став учасником нової фірми у штаті Флорида (США). Він зазначив адресу своєї реєстрації у будинку на березні океану. Там же зареєстрована нова компанія брата Одарченка та сам Одарченко.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.