Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Народний депутат виграв вибори ректора у харківському виші

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Вибори відбулися у Державному біотехнологічному університеті.

Першим ректором об'єднаного вишу став нардеп Андрій Одарченко.

29 грудня у Державному біотехнологічному університеті відбулися вибори ректора. Найбільшу кількість голосів виборців набрав Андрій Одарченко — 65,93%. Про це повідомили на сайті ДБТУ.

"За результатами обробки бюлетенів у першому турі переміг Андрій Миколайович Одарченко, голова Вченої ради Державного біотехнологічного університету, доктор технічних наук, професор, який отримав 65,93% голосів виборців. Таким чином, Державний біотехнологічний університет на перших виборах обрав свого першого ректора", — сказано у повідомленні.

Зазначимо, всього у виборах ректора Державного біотехнологічного університету мали взяти участь 1274 виборців. На дільниці прийшли 1123. У скриньках для голосування на 9 дільницях було 1122 бюлетені, недійсними визнали два.

На виборах ректора об'єднаного вишу балотувалися четверо кандидатів — Олексій Красноруцький, Олександр Нанка, Андрій Одарченко і Олександр Ульянченко. За даними підсумкового протоколу, кандидати отримали такі результати:

  • Олексій Красноруцький — 11,85% голосів виборців (151 бюлетень);
  • Олександр Нанка — 6,91% голосів виборців (88 бюлетенів);
  • Андрій Одарченко — 65,93% голосів виборців (840 бюлетенів);
  • Олександр Ульянченко — 2,83% голосів виборців (36 бюлетенів);
  • не підтримали жодного кандидата — 0,39% (5).

Нагадаємо, у день виборів ректори Державного біотехнологічного університету Олексій Красноруцький, Олександр Нанка і Олександр Ульянченко заявили про фальсифікації на виборчих дільницях на користь кандидата на посаду ректора — Андрія Одарченка. Основними претензіями кандидатів є кварцування приміщень для голосування, під час якого могла відбутися заміна урн з бюлетенями, продовження часу голосування до 18:00, обмеження кількості спостерігачів у день голосування, передвиборча кампанія з порушеннями (Одарченко провів 12 зустрічей з виборцями).

Проте після підрахунку голосів у Державному біотехнологічному університеті заявили, що дали висловитись усім кандидатам.

"Кожен кандидат поширював свою програму серед виборців по всіх доступних каналах комунікації і проводив агітацію без будь-яких перешкод, — зазначили у виші. — На жаль, за вже сформованою українською традицією, деякі кандидати та їхні представники публічно бездоказово критикують процедуру голосування, результати якого їх не задовольняють. Така поведінка найбільше шкодить репутації нашого нового університету.

Кандидати на посаду ректора — Олексій Красноруцький, Олександр Нанка і Олександр Ульянченко, ще вчора написали відповідні заяви щодо порушення виборчого процесу до правоохоронних органів та Міністерства освіти і науки.

Як писав KHARKIV Today, 12 травня Кабінет Міністрів України підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки про створення Державного біотехнологічного університету, до якого увійшли Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.