Які об'єкти відремонтують у Харківській області за програмою Зеленського
Вісім об'єктів, в тому числі Шарівка, не потрапили до списку цього року.
Експертна рада при Міністерстві культури і інформаційної політики оголосив список проектів, які увійшли до "Великої Реставрацію". Список сформували в рейтинговому порядку з 109 об'єктів, розташованих по всій Україні. Про це повідомив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.
"Що важливо: список першочергових об’єктів Великої Реставрації, з яких розпочнеться проект, відповідно до рекомендацій експертної ради, буде підписано і опубліковано міністерством вже найближчим часом. Протягом наступних трьох років їх відремонтують, відреставрують або ж законсервують залежно від висновку проектно-кошторисної документації. Тим часом, відбір нових заявок до участі у "Великій Реставрації" експертною радою буде продовжуватись", — написав голова Міністерства культури і інформаційної політики в Facebook.
Ткаченко уточнив, вибрані об'єкти — тільки початок.
Проекти з Харківської області, що потрапили під "Велику реставрацію":
- 42 місце списку — будівля штабу військових поселень в Чугуєві (пам'ятка архітектури національного значення). Буде розроблена науково-проектна та кошторисна документація на реставрацію і пристосування для розміщення багатофункціонального музейного та культурно-туристичного комплексу;
- 92 місце списку — бібліотека імені Короленка в Харкові (пам'ятник архітектури і містобудування місцевого значення). Відремонтують фасади та покрівлю;
- 97 місце списку — Університетська церква в Харкові (пам'ятка архітектури національного значення). Розроблять науково-проектну та кошторисну документацію на реставрацію і пристосування для розміщення історико-культурного центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогу до музею Сковороди відремонтують у Харківській області
Нагадаємо, спочатку Харківська область подала на "Велику реставрацію" 11 об'єктів. У список, у тому числі, потрапили: музей Григорія Сковороди, палацово-парковий комплекс в Шарівці, штаби військових поселень в Чугуєві, Пархомівський художній музей, театр імені Шевченка. Потім до нього додали хімічний корпус Імператорського університету і Університетську церкву.