Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ще один об'єкт в Харківській області просять включити до "Великої реставрації"

Пам'ятку культурної спадщини на вулиці Університетській не включили до конкурсного відбору.

До переліку пам'яток культурної спадщини Харківської області, запланованих на подачу для відбору у конкурсі "Велика реставрація", не потрапив хімічний корпус Імператорського університету і Університетська церква.

Включити ці об'єкти до переліку ініціативна група Save Kharkiv просить у Харківської обласної державної адміністрації.

"З подивом побачили, що до переліку не включені "Хімічний корпус" (вулиця Університетська, 12), який постраждав під час пожежі, і "Університетська церква" (кінотеатр "Юність", вулиця Університетська, 25). Сьогодні звернулися до голови ХОДА [Айни Тимчук — ред.], копії — до директорів департаментів культури і туризму облдержадміністрації, містобудування та архітектури з пропозицією, щоб ХОДА стала ініціатором проєктів із збереження та використання цих двох пам'яток (з урахуванням вимог конкурсу: пам'ятка державної форми власності і, в пріоритеті, мають статус національного значення). Розуміємо, що такі проєкти повинні бути розроблені і, до того ж, впроваджені в життя разом з користувачами пам'яток", — написали на сторінці Save Kharkiv в Facebook.

В ініціативній групі сподіваються, що це все стане поштовхом для активних дій з реставрації пам'яток в самому центрі міста і використання їх з користю для харків'ян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленського просять відновити Шарівку і музей Сковороди в Харківській області

Нагадаємо, 2 серпня 2018 року сталася пожежа в хімічному корпусі Імператорського університету, одній з найстаріших будівель Харкова, побудованій у 1777 році. Зараз там розташована Українська інженерно-педагогічна академія. Цей корпус вишу, як і два інших — пам'ятки історії та архітектури національного значення.

Університетську церкву збудували в 1831 році, вона працювала до приходу більшовиків, які перетворили її в громадську будівлю. У повоєнні роки вона стала кінотеатром "Піонер", пізніше — двозальним кінотеатром "Юність".

Документ: Save Kharkiv
Документ: Save Kharkiv 
Документ: Save Kharkiv

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.