Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Які лікарі приймають пацієнтів без направлення під час війни

"Вузькі" спеціалісти можуть працювати без направлення.

Під час війни діє виключення.

Без направлення можна звернутися до лікарів первинної медичної допомоги. Це педіатри, терапевти та сімейні лікарі. Переселенцям не обов'язково мати декларацію. Для звернення до вузькоспеціалізованого лікаря необхідне направлення, однак під час війни без нього можна звернутися до деяких лікарів. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

"На прийом до вузькоспеціалізованого фахівця лікар первинної меддопомоги має сформувати електронне направлення. Проте у зв’язку із війною в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях діють і паперові направлення до лікарів. Також є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму", — зазначили у Міністерстві охорони здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки лікарів через війну виїхали з Харківської області

Перелік лікарів, на прийом до яких можна потрапити без направлення під час війни:

  • гінеколог, у тому числі дитячий;
  • психіатр;
  • нарколог;
  • стоматолог (планова допомога для дітей та ургентна для дітей і дорослих);
  • фтизіатр;
  • лікар, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Як зазначили у МОЗі, виписувати направлення можуть всі лікарі в медичній системі — від сімейних до високоспеціалізованих. Термін дії направлення складає рік. У направленні зазначають код послуги та інформацію про заклад і лікаря, який створив це направлення, а заклад або лікаря, до якого направляють пацієнта, не вказують. Під час війни діють як електронні, так і паперові направлення.

"Місце отримання послуги пацієнт може обрати самостійно у будь-якій лікарні, яка має контракт з Національною службою здоров'я України й може надати відповідні медичні послуги. Виняток: якщо пацієнта переводять на рівні "стаціонар-стаціонар" — заклад зазначається", — пояснили у МОЗі.

Дізнатися інформацію про заклади, де надають безкоштовну консультацію або проводять додаткову діагностику, можна у контакт-центрі НСЗУ за номером телефона — 16-77.

Як писав KHARKIV Today, за час війни на лікування за кордон евакуювали 104 пацієнти з Харківської області, зокрема 11 дітей. Це дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, діти з онкологічною патологією, а також люди із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.