Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові відсторонили від посад двох голів лікарсько-консультативних комісій

Ілюстративне фото
Їх підозрюють у службовому підробленні.

За даними слідства, голови ЛКК допомогли чоловікам отримати групу інвалідності.

У жовтні Київський райсуд Харкова ухвалив рішення про відсторонення від посад двох голів лікарсько-консультативних комісій у Харківській міській поліклініці №6 і Харківській міській поліклініці №8. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Відомо, що головою лікарсько-консультативної комісії у поліклініці №6 є Галина Дорошенко. Її обвинувачують за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Дорошенко відсторонили від посади до 30 листопада. Голову ЛКК у 8-й поліклініці підозрюють також за цією статтею, вона відсторонена до 23 листопада.

3 жовтня Дорошенко обрали міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання. Кримінальне провадження передали до Московського районного суду Харкова. Підготовче засідання по справі має пройти 25 листопада. Голові ЛКК у поліклініці №8 також обрано особисте зобов'язання.

"Відповідно до посадової інструкції, саме голови ЛКК відбирають та направляють до МСЕК пацієнтів, які часто й довго хворіють, а також інших громадян з ознаками стійкої непрацездатності", — зазначив ХАЦ.

Слідство встановило, що наприкінці минулого року до 6-ї поліклініки у Харкові звернувся чоловік, йому потрібно було пройти огляд лікарсько-консультативною комісією. Того ж дня медичні документи чоловіка передали на розгляд членам ЛКК. Однак Дорошенко внесла до документа неправдиву інформацію. Огляду чоловіка не проводили. За допомогою цього документа надалі медико-соціальна експертна комісія дала чоловікові інвалідність.

"Як зазначає слідство, медичний директор з експертизи тимчасової непридатності КНП "Міська поліклініка №6" та голова ЛКК Галина Дорошенко в той же день, 31 липня 2023 року, внесла до офіційного документа завідомо неправдиві відомості та склала завідомо неправдивий офіційний документ, а саме "направлення на медико-соціальну-експертну комісію" щодо проведення огляду та направлення чоловіка на медико-соціальну-експертну комісію (МСЕК), зокрема огляд ревматолога для МСЕК хворого зі скаргами на біль у суглобах верхніх та кінцівок, змішаний рівень болю, обмеження рухів у суглобах протягом доби. Він лікувався стаціонарно у ревмовідділенні МКЛ №8 з 30.01.2023 по 10.02.2023 та з 12.06.23 по 23.06.23 без поліпшення стану). В ухвалі суду зазначено, що фактичний огляд хворого головою та членами ЛКК не проводився. Цей документ став підставою для складання довідки Міжрайонною Московською медико-соціальною експертною комісією щодо встановлення чоловіку другої групи інвалідності", — розповів ХАЦ.

Минулого року Дорошенко купила квартиру у Харкові площею 35,7 квадратного метра. У декларації вона вказана, що вартість квартири склала 10 800 гривень. Також у 2023 році Дорошенко стала співвласницею квартири у Харкові площею 48,6 квадратного метра, вартість нерухомості не вказана.

Донька Дорошенко обіймає посаду секретаря судових засідань у Київському райсуді Харкова. У цьому суді обирали міру запобіжного заходу Галині Дорошенко та ухвалювали рішення про відсторонення від посади.

Інший голова ЛКК, якого відсторонили від посади, — це лікар-терапевт денного стаціонару та відділення мобільної паліативної медичної допомоги дорослим Харківської міської поліклініки №8. Слідство встановило, що він також вніс неправдиву інформацію до документа та допоміг чоловікові отримати другу групу інвалідності.

"У лютому 2023 року до поліклініки №8 звернувся чоловік щодо проведення його огляду лікарсько-консультативною комісією. У той же день голова ЛКК підписала документ щодо проведення огляду та направлення цього чоловіка на МСЕК (зі скаргами на періодичне підвищення тиску до 180/100 мм рт. ст., запаморочення, шум в голові, болі в області серця давлячого характеру без іррадіації). На основі цього документу 9 березня 2023 Міжрайонною Шевченківською медико-соціальною експертною комісією було встановлено чоловіку другу групу інвалідності", — пише Антикорупційний центр.

Санкція ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України передбачає штраф від 2000 до 4000 гривень неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі до трьох років.

Як писав KHARKIV Today, у Харкові арештували пів тисячі медичних справ в одній із МСЕКів. Правоохоронці проводять розслідування.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.