Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Власники "Мегабанку" намагалися продати нерухомість росіянам: два мільярди передали до АРМА

Фото: ДБР
Гроші належать компанії-нерезиденту Латвії.

Приміщення "Мегабанку" передали в іпотеку компанії, зареєстрованій у Латвії, з власником росіянином. Компанія співпрацює з відомим букмекером Росії.

До Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), передали майже два мільярди гривень, які належать латвійській компанії-нерезиденту, що пов'язана з Росією. До неї застосовані санкції.

За даними слідства, справа стосується "Мегабанку". У Харкові намагалися перереєструвати право власності "Мегабанку" на нерухомість, новими власниками стали іноземні компанії, які належать громадянам Росії. Схему проводили за допомогою компанії-нерезидента, якою володіє росіянин, пов'язаний з російською букмекерською компанією 1XBET. Гроші на банківські рахунки компанії-нерезидента надходили з російських і білоруських банків.

"Під час військових дій на Харківщині громадяни України спробували переоформити та перереєструвати право власності банку на нерухомість. При цьому, новими господарями стали іноземні компанії, фактичними бенефіціарними власниками яких є громадяни держави-агресора. Ці компанії-нерезиденти перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони України. Вказану злочинну оборудку організовано та реалізовано із використанням реквізитів іноземної компанії-нерезидента, фактичним бенефіціарним власником якої є громадянин рф, пов'язаний із російським букмекером 1XBET та іншими неліцензованими в Україні суб'єктами онлайн-казино", — повідомили в Офісі генерального прокурора України.

За інформацією Державного бюро розслідувань, мова йде про товариство з обмеженою відповідальністю "Роял Пей Юроп" (Sia Royal Pay Europe). Загалом, під час оборудок із приміщеннями "Мегабанку" заволоділи понад 30-ма мільйонами євро.

"Наразі нерухомість арештовано та буде повернута в управління Фонду. Перерахування українському банку 30 млн євро теж було складовою цієї масштабної оборудки. Протиправну схему організовано та фактично реалізовано із використанням реквізитів компанії Sia Royal Pay Europe. Саме через неї власники бізнесу виводили зароблені кошти у Європу", — розповіли у ДБР.

Слідчі проводять досудове розслідування за ст. 110-2 (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2023 року три офісних приміщення у центрі Харкова перереєстрували на мешканку Києва. Раніше це були відділеннями "Мегабанку". У результаті оборудок нерухомість потрапила до підсанкційної компанії в Латвії, далі була перепродана. Тоді Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про рейдерське захоплення власності "Мегабанку".

Йдеться про великі приміщення, колишні відділення банку по вулиці Сумській, 39, вулиці Донця-Захаржевського, 6/8 і вулиці Академіка Павлова, 160. Наприкінці березня на нерухомість вартістю 360 мільйонів гривень був накладений арешт

Як писав KHARKIV Today, у травні суд задовольнив клопотання прокуратури щодо визначення порядку зберігання речових доказів — нерухомості по вулиці Сумській у Харкові вартістю майже 144 мільйони гривень. Майно дозволили передати у державне управління.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.