Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

ДБР арештувало майно збанкрутілого банку в Харкові, яке намагалися вивести на росіян

Фото: ДБР
Викрито протиправну фінансову оборудку з нерухомістю "Мегабанку".

Права власності "Мегабанку" незаконно перереєстрували на підсанкційні компанії, фактичними бенефіціарами яких є росіяни.

Співробітники Державного бюро розслідувань викрили незаконну діяльність із нерухомістю харківського банку "Мегабанк", який знаходиться у процесі ліквідації. На нерухомість вартістю 360 мільйонів гривень накладений арешт, повідомили у ДБР.

"Оборудку було виявлено у межах досудового розслідування щодо нецільового використання та заволодіння коштами, виділеними іноземними партнерами цьому комерційному банку під гарантії Уряду", — розповіли у ДБР.

За даними слідства, під час війни права власності "Мегабанку" на нерухомість у середмісті Харкова спробували переоформити на сторонніх осіб. Новими власниками стали іноземні компанії, а фактичними бенефіціарами — громадяни Росії. Компанії-нерезиденти знаходяться під санкціями Ради нацбезпеки та оборони України.

Досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України триває. Вирішують питання щодо притягнення до відповідальності винних. Майно, яке незаконно вивели з-під управління Фонду гарантування вкладів фізосіб, повернуть Фонду.

"Відповідно до норм чинного законодавства кошти від реалізації повернутої ДБР нерухомості надалі, серед іншого, будуть спрямовані на повернення вкладів клієнтам банку та задоволення вимог кредиторів", — зазначили у ДБР.

Як писав KHARKIV Today, наприкінці лютого 2023 року перереєстрували на мешканку Києва три офісних приміщення, які раніше були відділеннями "Мегабанку". У результаті оборудок нерухомість потрапила до підсанкційної компанії в Латвії, далі була перепродана. Тоді Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявив про рейдерське захоплення власності "Мегабанку".

Йдеться про великі приміщення, колишні відділення банку по вулиці Сумській, 39, вулиці Донця-Захаржевського, 6/8 і вулиці Академіка Павлова, 160.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.