Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Майно харківського банка-банкрута на третину мільярда гривень у Харкові захопили

Три приміщення "Мегабанку" віддали в іпотеку підсанкційній фірмі, а потім продали.

Три офісних приміщення, які раніше були відділеннями "Мегабанку", наприкінці лютого перееєстрували на киянку. Загальна вартість цих активів 360 мільйонів гривень. 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб заявляє про рейдерське захоплення власності "Мегабанку", який визнаний неплатежеспроможним і проходить процедуру ліквідації. Йдеться про три об'єкти нерухомості в Харкові, які до лютого 2022 року були власністю "Мегабанку", але потім у результаті оборудок потрапили до рук підсанкційної компанії в Латвії, а надалі перепродані.

"Під прикриттям війни, шляхом неправомірної оборудки за один день було відчужено об’єкти нерухомості АТ "Мегабанк" у Харкові на суму майже 361 млн грн. Фонд закликає правоохоронні органи зупинити неправомірні дії та захистити інтереси держави в особі Фонду та кредиторів банку і вже звернувся до СБУ із заявою про вчинене кримінальне правопорушення. Від повернення цих активів залежать перспективи розрахунку із кредиторами банку", — повідомили у ФГВ.    

За інформацією Фонду, 16 лютого приватний нотаріус Одеського міського нотаріального округу Журавель М.В. перереєстровала право власності на майно банку на сторонню особу, Джунь Наталію Іванівну. Підставою для здійснення реєстраційних дій став договір купівлі-продажу, укладений 16 лютого 2023 року.   

Після цього банк-банкрут позбавився права власності на найнайліквідніші активи:

  • приміщення за адресою вулиця Сумська, 39;
  • приміщення за адресою вул. Донця-Захаржевського, 6/8;
  • приміщення за адресою вул. Академіка Павлова, 160.

"Вказані об’єкти нерухомості на початку лютого 2022 року були передані банком в іпотеку двом юридичним особам – SIA "Royal Pay Europe" (ТОВ "РОЯЛ ПЕЙ ЮРОП") та STARTLING LIMITED — як забезпечення виконання своїх зобов’язань перед ними. На момент укладання іпотечних договорів банк уже мав проблеми із ліквідністю, тому законність проведення таких угод є питанням для судового розгляду", — повідомили у Фонді гарантування вкладів.

Нотаріус не мала права вчиняти будь-які дії з власністю, адже ФГВ звернувся до Господарського суду щодо законності договору іпотеки. 

Окрім того, на початку 2023 року до компанії, яка начебто укладала угоди з проблемним "Мегабанком", були застосовані санкції РНБО строком на 5 років. Фонд гарантування вкладів звернувся до СБУ, адже від повернення активів на баланс банку залежать перспективи розрахунку із кредиторами банку.

За офіційною інформацією, загальна сума вимог кредиторів АТ "Мегабанк" становить понад вісм мільярдів гривень.

До речі, людина з іменем Джунь Наталія Іванівна, на яку було оформлене право власності на три приміщення "Мегабанка", була в медіаімперії підсанкційного олігарха Дмитра Фірташа. Вона є керівником ТОВ "Телестудія "Служба інформації", кінцевим бенефіціаром якого є Фірташ. Наталія Джунь керувала каналом "НТН" і була продюсером на "Інтері".

Нагадаємо, "Мегабанк" був визнаний неплатоспроможним 2 червня 2022 року, 22 липня його було вирішено ліквідувати. У вересні ФГВ почав виставляти активи фінустанови на продаж.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.