Вкладники харківського банку-банкрута можуть отримати гроші через "Дію"
Міністерство цифрової трансформації та Фонд гарантування вкладів запустили нову послугу на порталі "Дія".
Із третього жовтня через портал можна отримати гарантоване відшкодування за вкладами в банках, що збанкрутували, повідомили у пресслужбі Міністерства.
Послугою можуть скористатися вкладники 34 банків, що ліквідуються Фондом, зокрема і хрківського "Мегабанку".
"Саме доступність 24/7 та повна цифровізація процесу — це цілі, які команди Фонду та Мінцифри ставили перед собою, починаючи роботу над проєктом. 568 виплат на суму понад 3,4 млн грн уже за першу ніч — це гарний старт. Я вдячна команді Міністерства цифрової трансформації та нашим банкам-агентам, які долучилися до впровадження послуги", — сказала Світлана Рекрут, директор-розпорядник Фонду.
Найактивніше за відшкодуванням через застосунок "Дія" звертаються вкладники:
- АТ "АКБ "КОНКОРД" - 335 виплат;
- АТ "МЕГАБАНК" - 66 виплат;
- АТ "МР БАНК" - 55 виплат;
- АТ "БАНК ФОРВАРД" - 37 виплат;
- АТ " УКРБУДІНВЕСТБАНК" - 29 виплат.
За даними Мінфіну, вкладники "Мегабанку" мають отримати близько чотирьох мільярдів гривень, це здебільшого жителі Харкова.
Як отримати послугу в "Дії"
- Авторизуйтеся в застосунку.
- Відкрийте розділ «Послуги» — «Повернення вкладів».
- Виберіть збанкрутілий банк, у якому мали рахунок. Якщо тримали кошти в декількох банках, заяви подаються окремо.
- Виберіть картку «єПідтримка», на яку надійдуть кошти. Рахунок має бути в банку-агенті, який є учасником послуги та партнером Фонду. Або ж одразу в застосунку можна відкрити в кілька кліків нову картку «єПідтримка» одного з банків-агентів Фонду — monobank, Приватбанк, Укргазбанк, ПУМБ та Ідея Банк.
- Уточніть контактні дані для звʼязку.
- Перевірте заяву, там же побачите суму, доступну до виплати.
- Підпишіть заяву «Дія.Підписом».
Заява одразу надсилається в банк. Її опрацювання перерахування коштів займе до трьох робочих днів.
Нагадаємо, 2 червня 2022 року Національний банк вирішив вивести з ринку "Мегабанк". Це було перше рішення після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.
Як писав KHARKIV Today, майно "Мегабанку", який належав депутату Харківської облради Віктору Суботіну, заарештували і передадуть у державне управління.
Суд задовольнив клопотання прокуратури щодо визначення порядку зберігання речових доказів — нерухомості по вулиці Сумській у Харкові вартістю майже 144 мільйони гривень.
За даними слідства, приміщення на вулиці Сумській належали Мегабанку до лютого 2022 року, коли акціонерне товариство уклало договір із товариством з обмеженою відповідальністю і передало нерухомість в іпотеку фірмі, що зареєстрована у Латвії.
При цьому, 12 січня 2023 року на це товариство з обмеженою відповідальністю накладені санкції Радою національної безпеки та оборони, й воно не може розпоряджатися активами. Санкції застосовували, оскільки керівником та кінцевим бенефіціаром фірми є громадянин Росії, а компанія співпрацює із відомим букмекером Росії. У лютому 2023 року товариство з обмеженою відповідальністю продало нерухомість на Сумській.