Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Теракт біля Палацу спорту: Мін'юст вважає, що Україна нічого не винна сім'ям загиблих

Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
Про це сказано у відкликанні на позов.

Відкликання замість адвоката потерпілих надіслали сім'ї загиблого Дані Дідіка.

Міністерство юстиції, як один із відповідачів, надіслало відкликання на позов сімей загиблих у теракті біля Палацу спорту проти України. У Мін'юсті вважають, що Україна нічого не винна сім'ям загиблих у теракті 22 лютого 2015 року. Про це повідомив адвокат сім'ї Дані Дідіка Олег Головков. У зв'язку з цим юрист записав відеозвернення до перших осіб держави, яке опублікував на своїй сторінці у Facebook.

"У вівторок буде сьома річниця терористичного акту, який відбувся у Харкові. 22 лютого 2015 року російські найманці застосували нон-стоп — протипіхотну міну проти мирної ходи харків'ян. Загинули троє дорослих і одна дитина. Вони загинули за наше з вами право жити в Україні, в українському Харкові, за мрію про майбутнє, за гідність. І всі ці роки вищі посадовці країни намагаються не помічати жертв цього теракту", — каже адвокат.

Олег Головков звернув увагу, що засуджених відправили на територію Росії без покарання, більше року сім'ї загиблих вимагали оголосити їх у розшук, а пам'ятний знак на місці трагедії встановили за рахунок благодійників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська область готова приймати біженців з Донбасу

"Саме тому, щоб звернути увагу на цю ситуацію, було подано позов до держави Україна від сімей загиблих у теракті. І було деяке очікування, що саме держава Україна, посадові особи, уповноважені особи відзначать у відкликанні на цей позов...І ось саме напередодні сьомої річниці цього теракту було отримано відгук, підписаний головним спеціалістом Харківського територіального управління юстиції Тетяною Івановою, у якому вона зазначила, що держава Україна нічого не зобов'язана сім'ям загиблих, як і самим загиблим. А для того, щоб цю позицію, підписану її ім'ям, було краще чутно потерпілим, вона надіслала відгук на позовну заяву на адресу батьків загиблого Дані Дідіка, щоб вони першими це прочитали", — розповів юрист.

У відкликанні (запереченні) на позов відповідач повідомляє про свою позицію, погоджуючись чи заперечуючи проти позовних вимог. Таким чином, у Мін'юсті повідомили, що із вимогами сімей загиблих у теракті не згодні. Згідно з інформацією, розміщеною на сайті Судової влади України, засідання у справі призначено на 24 березня у Фрунзенському районному суді Харкова. Слухатиме його суддя Оксана Мартинова

"Після ознайомлення з цією творчістю посадових осіб юстиції я запрошую Тетяну Іванову особисто, її керівника Філатову Тетяну, Дениса Малюську, як керівника всієї юстиції України, Дениса Шмигаля, як прем'єр-міністра України та, відповідно, Президента України Володимира Зеленського. Прийдіть на місце цих подій. 22 лютого, у сьому річниці, там о 13:00 будуть сім'ї загиблих і ви зможете їм це сказати в очі, не ховаючись за підписами клерків. Чекаю", — сказав Олег Головков у своєму зверненні.

У коментарях до звернення юриста батько загиблої дитини Андрій Дідік написав: "У цьому листі є особливо цинічна фраза, "якими документами підтверджується, що позивачами (потерпілими) отримано моральну шкоду?".

Нагадаємо, позов до держави подали на трьох підставах — невиконання державою обов'язку забезпечення безпеки життя людини, порушення прав потерпілих у процесі та обов'язки держави компенсувати всім жертвам терактів збитки. На кожну родину заявили про відшкодування збитків по п'ять мільйонів гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'яни вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Як писав KHARKIV Today, 22 лютого 2015 року колишній беркутівець Володимир Дворніков та двоє його спільників — колишній охоронець Сергій Башликов та безробітний Віктор Тетюцький убили чотирьох людей, 15-річного Даню Дідіка, 18-річного Миколу Мельничука, 37-річного Вадима Рибальченка та 52-річного Ігоря Толмачова, а також поранили ще десяток учасників Маршу Гідності.

28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав винними і засудив до довічного ув'язнення обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту — Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова, проте відправив їх на обмін. Наступного дня терористів передали Росії. У вересні 2020 року Дворнікова, Тетюцького та Башликова суд оголосив у розшук.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.