Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сквер у Києві назвали іменем загиблого хлопця з Харкова

Фото: Р. Горовий.
Даня Дідік загинув під час Маршу єдності у лютому 2015 року.

Київська міська рада проголосувала за назву безіменного сквера іменем Дані Дідіка.

Так рішення депутати прийняли на сесії 23 листопада. 76 депутатів Київради проголосували "за", тепер у столиці є сквер імені юного героя Дані Дідіка. Він знаходиться на вулиці Паньківській у Голосіївському районі, неподалік КНУ ім. Шевченка.

Нагадаємо, 15-річний учень школи №11 Данило Дідік загинув під час Маршу Єдності у Харкові 22 лютого 2015 року. Тоді російські найманці заклали вибухівку на маршруті колони, загинули четверо людей.

Один із ініціаторів перейменування, автор проекту "Служба розшуку дітей" Руслан Горовий подякував усім, хто підтримав це рішення.

"Оскільки Данило Дідік загинув за саме бажання бути українцем і його імʼя стало символом волі та відданості Україні далеко за межами Харкова, київські активісти запропонували назвати іменем Дані безіменний сквер у столиці. Процес був довгий, тривав кілька років, і от сьогодні нарешті фінал. Я щиро дякую всім, хто доклав до цього зусилля. Приклад боротьби за збереження памʼяті про хороброго хлопця доводить, що можливо все. Навіть якщо довго, навіть коли складно. Головне, йти до мети. Так працює памʼять", - написав у соцмережах Горовий.

Нагадаємо, багато років у Харкові просили назвати школу, де навчався Даня, його іменем. У лютому 2018 року на сайті міськради з'явилася відповідна петиція. Вона набрала необхідні 5000 підписів лише за тиждень, і тодішній міський голова Геннадій Кернес мусив її розглянути. Він пообіцяв винести пропозицію на громадське обговорення, але так і не зробив цього.

28 лютого 2023 року рішення про перейменування ліцею на "Харківський ліцей №11 ім. Данила Дідіка" нарешті було прийняте.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.