Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкові перейменували школу на честь Дані Дідіка

Даня Дідік. Фото: Андрій Дідік / Facebook
Даня Дидик
Рішення ухвалили депутати міськради.

Школу №11 просили перейменувати з 2018 року.

28 лютого на позачерговій сесії Харківської міської ради ухвалили рішення щодо перейменування комунального закладу "Харківська спеціалізована школа I-III ступенів №11 із поглибленим вивченням окремих предметів на комунальний заклад "Харківський ліцей №11 ім. Данила Дідіка". Рішення підтримали 72 депутати Харківської міськради.

"З онлайн-сесії міської ради. Школа Дані Дідика — є, одноголосно. Перейменування вулиць із російськими назвами — одноголосно. "Харьковские известия" перейменовано на "Харків:Новини", — розповіла депутатка міськради Ірина Гончарова.

У проєкті рішення сказано, що перейменування школи здійснюється для вшанування пам'яті її учня Дані Дідіка, 15-річного громадського активіста, який загинув 22 лютого 2015 року під час теракту, а також який нагороджений посмертно указом президента від 21 серпня 2018 року орденом "За мужність" III ступеня.

Нагадаємо, ще у 2018 році петиція про присвоєння школі імені Дані Дідіка набрала необхідні для розгляду 5000 голосів. Тоді ще міський голова Геннадій Кернес пообіцяв провести громадські слухання та ухвалити рішення в залежності від результатів, але нічого зроблено не було

На сесії міськради 25 січня 2023 року харківський міський голова Ігор Терехов дав доручення секретарю міськради Олександру Новаку та голові департаменту освіти Ользі Деменко підготувати проєкт рішення про перейменування харківської школи №11 на честь Дані Дідіка.

Однак за місяць, на засіданні топонімічної комісії, директорка департаменту освіти Ольга Деменко зазначила, що присвоєння імен закладам освіти є радянською традицією, тому цього потрібно позбутися та вшановувати героїв по-іншому. У школах запропонували зробити музеї або меморіальні кімнати. 

Після цього Терехов знову заявив, що школа №11 буде перейменована на честь Дані Дідіка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.