Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Синод звільнив митрополита Ізюмського, який співпрацював з окупантами

Митрополит Єлисей (праворуч) і підозрюваний у держзраді Віталій Ганчев (ліворуч)
Митрополита Єлисея спочатку відсторонили, потім звільнили.

Ізюмську єпархію очолив архімандрит Іоанн (Терновецький).

23 листопада на засіданні Священного Синоду в Києві ухвалили шість кадрових рішень. Серед них — про звільнення митрополита Ізюмського і Куп'янського Єлисея. Про це повідомили у синодальному інформаційно-просвітницькому відділі Української православної церкви.

"Митрополит Ізюмський і Куп'янський Єлисей звільнений від керування Ізюмською єпархією та почислений на спокій. Керуючим Ізюмською єпархією обраний клірик Харківської єпархії, архімандрит Іоанн (Терновецький)", — сказано у повідомленні.

Як розповіли в УПЦ, архімандриту Іоанну (Миколай Васильович Терновецький) 68 років. Він народився у селі Вали Чернівецької області. У 1971 році закінчив школу. З 1973 по 1975 роки служив у радянській армії.

ми
Архімандрит Іоанн. Фото: Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

У 1979 році Миколай Терновецький став дияконом, згодом — священником. За сім років закінчив Московську духовну семінарію, ще за п'ять років — Московську духовну академію. У 1988 році Миколая Терновецького нагородили саном протоієрея, у 1933 — призначили помічником інспектора і викладачем Харківського богословського училища при Харківському єпархіальному управлінні.

За п'ять років став обласним благочинним Харківської єпархії. У 2017 році у від важкої хвороби померла його дружина.

У 2019 році Терновецький був пострижений у чернецтво. Саме тоді його нарекли Іоанном, у січні того ж року він став архімандритом.

Нагадаємо, митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей брав участь у заходах російських загарбників під час окупації Ізюма та Куп'янська. На цих заходах був присутній "голова Харківської військової адміністрації" Віталій Ганчев.

Єлисей відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.

Як писав KHARKIV Today, у вересні Єлисея помітили в Росії. 14 вересня Єлисей відвідав одинадцяту православну виставку у Бєлгородській області (Росія). Він втік з Ізюма до Росії, як тільки Збройні сили України почали контрнаступ і деокупацію Харківщини.

Наприкінці вересня Єлисея відсторонили від обов'язків. Ізюмську єпархію тимчасово очолив митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій. Міського голову Ізюму просять позбавити Єлисея звання "Почесний громадянин Ізюма".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.