Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Митрополита-зрадника та московського співака хочуть позбавити "почесного" звання в Ізюмі

Єлисей співпрацював з росіянами під час окупації Ізюма, а у вересні втік до Росії.

Автори звернення вважають, що Єлисей та Демарін у списку почесних громадян ганьблять Ізюм.

Два заступники ізюмського міського голови, секретар Ізюмської міськради та п'ятеро депутатів звернулися до начальника Ізюмської міської військової адміністрації Валерія Марченка з проханням позбавити звання "Почесний громадянин міста Ізюм" митрополита Єлисея та співака Ігоря Демаріна. Відповідне звернення опублікував заступник ізюмського міського голови з гуманітарних питань Володимир Мацокін.

У документі сказано, що митрополит Єлисей (Олег Іванов), який очолював Ізюмську та Куп'янську єпархію Української православної церкви, з початку окупації Ізюма та Ізюмського району перейшов на бік російських окупантів і почав співпрацювати з окупаційною владою.

"Кадри, де громадянин Іванов О. О. "благословляє" колаборантів, розміщені в інтернет-просторі, остаточно зганьбили цю людину. Громадянин Іванов О. О. є ідейним і палким прихильником "руського міру", виправдовував цю ворожу ідеологію і легалізовував її серед віруючих громадян", — зазначили автори звернення.

Також депутати просять позбавити почесного звання співака Ігоря Демаріна. Вони кажуть, що Демарін тривалий час проживає в Москві і повністю втратив зв'язок зі своїм містом та Батьківщиною. За час війни так і не засудив військову агресію Росії. Його творчість ніяк не пов'язана з Україною та не є надбанням національної або світової музичної культури.

1
Ігор Демарін народився в Ізюмі, але багато років живе в Москві.

Автори звернення називають ганьбою наявність імен Демаріна та Іванова у списку почесних громадян Ізюма та просять мера міста скасувати рішення Ізюмської міськради.

"На тлі найжорстокішої з війн на території України, на тлі руйнації й знищення, що здійснила російська армія в нашому місті, присутність громадян Демаріна та Іванова серед почесних громадян міста Ізюм є ганьбою та приниженням гідності нашої громади", — сказано у зверненні.

Зазначимо, митрополит Ізюмський та Куп'янський Єлисей брав участь у заходах російських загарбників під час окупації міст Ізюм та Куп'янськ на Харківщині. На цих заходах був присутній "голова Харківської військової адміністрації" Віталій Ганчев.

м
Звернення: Володимир Мацокін
м
Звернення: Володимир Мацокін

Єлисей відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні.

Як писав KHARKIV Today, у вересні Єлисея помітили в Росії. 14 вересня Єлисей відвідав одинадцяту православну виставку у Бєлгородській області (Росія). Він втік з Ізюма до Росії, як тільки Збройні сили України почали контрнаступ і деокупацію Харківщини.

Наприкінці вересня Єлисея відсторонили від обов'язків. Ізюмську єпархію тимчасово очолив митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.