Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Один з митрополитів Харківської області співпрацює з окупантами

Скрин: ХАЦ
Митрополит Єлисей не підтримав рішення собору УПЦ МП про засудження війни.

Митрополит Єлисей не засудив війну, незважаючи на те, що частина храмів єпархії була пошкоджена під час обстрілів російськими окупантами.

Митрополит Ізюмський і Куп'янський Єлисей відмовився виконувати рішення Собору Української православної церкви Московського патріархату, який висловив незгоду з позицією патріарха московського Кирила щодо війни в Україні. Про це він заявив у коментарі, наданому одному із пропагандистських російських каналів, повідомив  Харківський антикорупційний центр.

У документі сказано, що собор "засуджує війну як порушення Божої заповіді "Не вбивай!" та висловлює співчуття всім, хто постраждав у війні". Собор звернувся до влади України та влади Російської Федерації з проханням продовжувати переговорний процес" та пошук сильного та розумного слова, яке змогло б зупинити кровопролиття". Також собор висловив "незгоду з позицією патріарха московського та всієї Русі Кирила щодо війни в Україні".

"Собор прийняв відповідні доповнення та зміни до Статуту про управління Української православної церкви, що свідчать про повну самостійність та незалежність Української православної церкви", —  йдеться у тексті постанови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові після обстрілу горіли православний храм і приватний будинок

Священик УПЦ МП Андрій Пінчук заявив, що зі статуту УПЦ МП прибрано все, що пов'язує УПЦ із МП.

"Незважаючи на величезний тиск промосковських сил, УПЦ заявила про свою незалежність. Мироваріння відбуватиметься у Києві. Поминання патріарха Кирила у церквах УПЦ припиняється", — написав він.

За даними ХАЦ, митрополит Ізюмський і Куп'янський Єлисей заявив, що не виконуватиме рішення собору і що нібито має на це дозвіл митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

"Те рішення, яке було ухвалене у Києві 27 травня, де відбувся помісний собор, я не підтримав. Я не хочу порушувати вікової єдності з патріархом Московським і всієї Русі і як правлячий архієрей Ізюмської єпархії ухвалив рішення, і на це у мене є благословення Онуфрія, самостійно приймати рішення в межах своєї єпархії. Я ухвалив рішення: ми залишаємось у статуті, який діяв до 27 травня. Ми згадуємо патріарха і молимося за нього", — сказав Єлисей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ збили російський Су-34 у Харківській області

Водночас митрополит Ізюмський і Куп'янський заявив, що нещодавно зустрічався з патріархом — найімовірніше, він їздив до Москви.

"Варто зазначити, що територію Ізюмської та Куп'янської єпархії зараз окуповано. Митрополит Єлісей ніяк не засудив повномасштабне вторгнення на територію України, незважаючи на те, що частина храмів єпархії була пошкоджена внаслідок обстрілу", — повідомили у ХАЦ.

До того ж, антикорупційники з'ясували, що священики єпархії вже беруть участь у заходах, які проводяться окупантами.

"Ба більше, під час засідання колаборантів у Куп'янську, де обирали так званого голову тимчасової адміністрації звільнених територій Харківської області, також був присутній священик єпархії", — поінформували вони.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.