Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сесія Харківської облради: нові правила для почесних громадян і об'єднання лікарень

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Будівля облради зруйнована, тому депутати проводять сесії в онлайн-форматі.

Найближчим часом депутати Харківської обласної ради зберуться на сесію. У порядку денному — об'єднання лікарень, перерозподіл бюджетних грошей, нова назва для театру ім. Пушкіна і зміна інституту почесного громадянства.

Депутати обласної ради вдруге з початку війни проведуть сесію. Оскільки будівля ради на вулиці Сумській зруйнована ракетним ударом, рішення приймаються у форматі онлайн. Аби не зашкодити віртуальному засіданню, час проведення сесії не розголошують. Оскільки всі постійні комісії вже винесли свої рішення, сесія відбудеться найближчими днями.

Почесних громадян буде менше

На наступній сесії депутати мають позбавити звання почесного громадянина Харківської області ректора Московского державного университету Віктора Садовничого. Уродженець Лозівського району зробив чималу політичну кар'єру в Москві — став радником Володимира Путіна та свого часу публічно підтримав анексію Криму. У березні його позбавили звання почесного громадянина Лозівського району. Незважаючи на відверто ворожу позицію щодо України, московський ректор досі залишається почесним громадянином Харківської області. А все тому, що в облраді взагалі не існує процедури позбавлення почесного громадянства. На сесії, що скоро відбудеться, депутати повинні внести зміни до Положення про звання "Почесний громадянин Харківської області" та передбачити дві нові можливості:  призупиняти виплату стипендій почесним громадянам та взагалі позбавляти цього звання.

садовничий
Путін і Садовничий. Фото з відктритих джерел

"Є вже прізвища, які будуть винесені на наступну сесію. Хтось в Росії перебуває, інші очолюють заборонені політичні сили — різні там є кандидати, комісія буде розглядати. Є такі прізвища, що соромно давати стипендію", — прокоментувала KHARKIV Today нововведення голова облради Тетяна Єгорова-Луценко.

Чиї саме це прізвища, вона не уточнила. 

Статус почесного громадянина Харківської області запровадили у 2006 році. З того часу його отримали більше 80 людей. Кожному почесному громадянину надається щомісячна стипендія у розмірі 2,5 неоподаткованих мінімумів (у 2022 році це — 6 472 грн.) Гроші виплачують лише після того, як власник звання напише заяву. Багато "почесних" стипендій не отримували, а з початку 2022 року їх не виплачують взагалі.

"У січні не платили, бо йшли перерахування, бюрократичні різні моменти, а коли війна почалася, я сказала — нікому нічого не платимо, треба ще вирішити, хто в нас почесний, а хто непочесний", — каже голова облради.

Серед найбільш відомих почесних громадян Харківської області — олігархи Рінат Ахметов та Олександр Ярославський,  Григорій Суркіс. Чимало серед почесних громадян представників заборонених "Партії регіонів" та "Опозиційного блоку", наприклад, депутат облради Володимир Святаш, що, за непідтвердженою інформацією, перед війною втік до Росії до свого сина, якому у разі окупації Харкова була відведена роль гауляйтера міста. 

Об'єднання та переіменування

На сесії плануються великі зміни для комунальних установ області. Харківський академічний російський драматичний театр імені Пушкіна віднині називатиметься просто Харківський академічний драматичний театр. 

Зміни чекають на лікарні та санаторії. Обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер № 1 переїжджає — його будівля на вулиці Благовіщинській пошкоджена обстрілами. Відтепер лікарі будуть працювати на Павловому Полі.

"Це дозволить оптимізувати витрати на утримання закладу та забезпечить ефективне використання кадрових та матеріальних ресурсів", — йдеться у пояснювальній записці.

Із кількох дитячих санаторіїв утворять один — "Обласний багатопрофільний дитячий санаторій". У колишній "Обласний дитячий психоневрологічний санаторій" переїде реабілітаційне відділення госпіталю ветеранів війни, а в колишньому багатопрофільному дитячому санаторії на проспекті Гагаріна розташується основний підрозділ Обласного бюро судово-медичної експертизи.

Кому надбавку?

На сесії депутати мають внести зміни до бюджету. На придбання медичного обладнання спрямують 33,9 млн. грн. за рахунок інших програм охорони здоров'я. Більше 57 млн. грн. державного бюджету дотацій розподілять між громадами на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Трішки більше 300 тисяч додатково отримає Державний архів, 214 тис. грн — Холодногірська виправна колонія.

Поки що стоїть серед питань і надбавка для заступниці голови Харківської обласної ради Валерії Мураєвої. Депутати розглянуть її заяву про надбавку за вислугу років.

мураева
Валерія Мураєва стала заступницею голови облради у 2020-му році. Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today

"Валерія Мураєва має три роки державної служби, тому має право просити розглянути це питання. Я як голова повинна винести його на порядок денний, а рішення прийматимуть депутати", — прокоментувала цей пункт порядку денного Тетяна Єгорова-Луценко.

Валерія Мураєва у 1996-1998 роках працювала в Державній комісії цінних паперів. Раніше про цей факт біографії вона ніколи публічно не згадувала. У біографіях вона значиться як директорка ТОВ "Спецмонтаж" та член партії колишнього чоловіка Євгена Мураєва "НАШІ". 

Питання про надбавки іншим співробітникам апарату ради депутати не розглядатимуть. За словами Тетяни Єгорової-Луценко, із 75 працівників апарату до 10 зараз знаходяться на простої і отримують 2/3 від окладу. Це ті працівниці, що з початку війни виїхали за кордон. Частина працює віддалено в межах України, більшість, за словами голови облради, вже повернулись до Харкова.  

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.