Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Повна дерусифікація: якою буде нова назва харківського театру Пушкіна

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Питання про перейменування російського драматичного театру імені О. С. Пушкіна розглянуть на сесії Харківської обласної ради.

Харківський академічний російський драматичний театр ім. О. С. Пушкіна пропонують перейменувати на Харківський академічний драматичний театр.  

Проєкт рішення обласної ради про перейменування Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна розглянули на засіданні постійної комісії з питань науки, освіти та духовності. Із пропозицією щодо перейменування театру до обласної ради звернувся його трудовий колектив. Про це 23 червня повідомили у Харківській обласній раді. 

"У зв’язку з агресією Росії проти України, враховуючи політику Міністерства культури та інформаційної політики України з питань дерусифікації, декомунізації та деколонізації сучасної України, спрямованої на заміну радянського й російського спадку на український, очищення громадського простору від пропагандистських наративів, виникла необхідність перейменування Харківського академічного російського драматичного театру імені Пушкіна на Харківський академічний драматичний театр", — повідомили розробники проєкту.

Як писав KHARKIV Today, в середині березня російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна звернувся до обласної військової адміністрації з проханням прийняти рішення про його перейменування, прибравши з назви слово "російський".

Найближчим часом відбудеться сесія обласної ради у режимі онлайн. Дату не розголошують через можливу небезпеку.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.