Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пансіонат у Дніпрі, у якому загинули постояльці, заснувала харків'янка

Фото: Суспільне Дніпро
Вогонь забрав життя п'ятьох мешканок пансіонату.

Жінка зареєструвала вид підприємницької діяльності у Харкові, але місцем її здійснення вказала Дніпро.

Засновниця пансіонату для літніх людей у Дніпрі, у якому 16 листопада загинули п'ятеро жінок, — із Харкова. Про це 18 листопада розповів директор департаменту соцзахисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага у програмі "Сьогодні. Головне" на "Суспільному". 

За словами чиновника, про те, що заклад у Дніпрі працює нелегально, посадовці знали.

"Нам було відомо про ту установу, тому що листом Національної соціально-сервісної служби України всім департаментам було повідомлено про те, що у Дніпрі, за даними Національної поліції, ця структура, цей заклад працює нелегально. Ми знали й у Харкові про те, що такий заклад працює у Дніпрі. Чому? Тому що засновник цього закладу — харків'янин [директор департаменту уточнив, що це жінка — ред.], і він зареєстрував вид підприємницької діяльності у Харкові, але місце здійснення підприємницької діяльності було зазначено, що у Дніпрі", — розповів Шпарага.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокуратура вимагає знести згорілий будинок для літніх людей у Харкові

Директор департаменту соцзахисту населення уточнив, після пожежі у пансіонаті "Золотий час" у Харкові офіційно зареєстрували діяльність близько шести закладів, що надають соціальні послуги у регіоні.

"На момент пожежі у "Золотому часі" їх було чотири", — пояснив чиновник.

Шпарага додав, що реєстр постачальників соціальних послуг досі існує у тестовому режимі.

"Сьогодні можу єдине сказати, якщо ми на рівні регіону вживали заходів і вживаємо за їх станом, то на рівні Міністерства соціальної політики не зроблено абсолютно нічого за цей період. Тобто як існував у тестовому режимі реєстр постачальників соціальних послуг, так він і існує до цього дня... Законодавчо абсолютно нічого не змінено. Тобто ситуація, яка була у січні на рівні держави, залишається такою самою", — повідомив директор департаменту соцзахисту населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа про пожежу у харківському будинку для літніх людей: суд допитує потерпілих

Нагадаємо, 16 листопада у Центральному районі Дніпра, на вулиці Русанівській, у приватному будинку для літніх людей загинули п'ятеро жінок віком від 75 до 89 років. За попередньою інформацією, в одній із кімнат на другому поверсі будинку сталося коротке замикання. Імовірною причиною пожежі рятувальники назвали перевантаження електромереж. Пожежа самоліквідувалася, тому що не було доступу повітря у кімнату, і матрац, що тлів, сам погас. 16 листопада затримали старшого адміністратора та няню-санітарку закладу, їм висунули підозри у недотриманні правил пожежної безпеки. Увечері 17 листопада повідомлення про підозру вручили підприємцю, який утримує заклад.

Як писав KHARKIV Today, 21 січня у Харкові у двоповерховій будівлі, де був пансіонат для літніх людей, сталася пожежа, загинули 15 літніх людей. У справі — четверо обвинувачених, розгляд справи триває

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.