Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

На Харківщині зібрали врожай із третини полів

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Обмолочують ранні зернові та зернобобові культури.

Середня врожайність — 36,7 центнерів із гектара.

Понад 400 000 тонн зерна нового врожаю вже намолотили аграрії Харківщини. Незважаючи на російські обстріли, господарства продовжують збір врожаю ранніх зернових і зернобобових культур. Жнива проходять у пʼяти районах із семи: Богодухівському, Красноградському, Лозівському, Харківському та Чугуївському. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

За даними обласного департаменту агропромислового розвитку, на 5 серпня ранні зернові та зернобобові культури обмолотили на площі 109 500 га або 31% до площі збирання. Намолотили 401 400 тонн зерна при середній урожайності 36,7 ц/га.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти визнали, що крадуть і вивозять зерно з Харківщини

Найбільше зерна зібрали аграрії Красноградського району — 117 700 тонн при середній урожайності 41,8 ц/га, тут обмолотили 48% площ. 

"Аграрії Харківської області внаслідок воєнних дій зазнають великих втрат. Уже постраждало 39 сільськогосподарських підприємств. Через ворожі обстріли згоріло понад 184,6 га пшениці та 2 га ячменю”, — розповіли чиновники. 

Зокрема, у Богодухівському районі (Золочівська громада) згоріло понад 88 га пшениці; у Чугуївському (Зміївська, Печенізька, Слобожанська, Чкаловська, Чугуївська громади) — понад 60,1 га пшениці та 2 га ячменю; в Ізюмському (Барвінківська, Донецька громади) — понад 36,5 га пшениці. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У полі в Харківській області на міні підірвався комбайн

За даними департаменту, площа сільськогосподарських територій, які потребують обстеження на наявність вибухонебезпечних предметів, на сьогодні складає близько 23 000 га.

Нагадаємо, збирання ранніх зернових та зернобобових культур розпочали на Харківщини 8 липня. Першим районом, який приступив до роботи, став Лозівський. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.