Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківський театр Пушкіна не змогли позбавити російської назви

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Депутати провалили голосування.

Депутатам пропонували вилучити з назви театру слово "російський" або "російський" та "Пушкіна".

20 вересня на сесії Харківської обласної ради депутати провалили голосування за перейменування Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна. Про це KHARKIV Today повідомив депутат облради Сергій Жуков.

Зазначимо, депутати голосували два проекти. За однією пропозицією, пропонувлаи прибрати у назві Харківського академічного російського драматичного театру ім. О. С. Пушкіна лише слово "російський", таке рішення надійшло від профільної комісії на чолі з Ганною Кузнєцовою. Іншою пропозицією пропонували прибрати з назви і "російський", і "Пушкіна".

За вилучення з назви слова "російський" проголосували 55 депутатів. Назву без "Пушкіна" та "російського" підтримали 44 депутати. Для ухвалення рішення необхідний 61 голос. Тому жодна з пропозицій не була підтримана.

На сесії депутат від "Блоку Кернеса" та голова бюджетної комісії Людмила Немикіна виступила проти вилучення власного імені з назви драматичного театру. Вона заявила, що зміна назви буде варварством, оскільки Пушкін - це світове надбання. Депутати від Блоку Кернеса взагалі не голосували. 

Як писав KHARKIV Today, ще в березні російський драматичний театр імені О. С. Пушкіна звернувся до обласної військової адміністрації з проханням прийняти рішення про його перейменування, прибравши з назви слово "російський".

"Коли наш красень Харків руйнується вщент російськими "Градами" лише тому, що зустрів окупанта не квітами і хлібом-сіллю, а потужним самовідданим опором, і тим самим довів, що Харків — це Україна; — ми, колектив Харківського театру імені Пушкіна вважаємо за необхідне змінити статут і назву нашого театру, вилучивши з них славо "російський".  Театр носитиме назву Харківський академічний драматичний театр імені О.С.Пушкіна", - було сказано в документі на ім'я голови ХОВА і голови Харківської облради

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.