Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківських ветеранів кличуть до загонів тероборони. Особливо власників зброї

Закликають стати на захист своїх сімей.

Це пов'язано із ситуацією на кордонах з Росією та припущенням президента про окупацію Харкова.

Набір захисників України до лав добровольчого формування тероборони оголосила Харківська обласна громадська організація "Союз ветеранів АТО".

"Через ситуацію, що склалася на кордонах нашої держави, та припущенням про окупацію Харкова російською армією, яке висловив президент Володимир Зеленський, заради захисту своїх сімей та жителів Харкова, відповідно до положень Закону України "Про основи національного опору", "Союз ветеранів "АТО" оголошує про початок формування добровольчого підрозділу "Батальйон Харків" у складі ТРО ЗСУ з числа учасників АТО/ООС", — повідомили там.

Заступник голови ради "Союзу ветеранів АТО" Юрій Корсунов розповів KHARKIV Today, що насамперед розраховують на побратимів — членів громадської організації, яка налічує приблизно 7000 учасників АТО/ООС.

"Вони всі у нас на обліку, але ж має бути з їхнього боку бажання. До того ж, не всі з них можуть активно долучитися, хтось зараз виконує свої обов'язки військовослужбовця у Збройних силах України або у Національній гвардії, інших підрозділах або увійшов до рядів територіальної оборони: у нас формується громадське формування, яке також відноситься до територіальної оборони, але щодо нього трохи інші вимоги, а саме ми насамперед покладаємося на тих громадян України, які не є першочерговим резервом Збройних сил, це оперативний резерв другої і третьої черги", — сказав Корсунов.

За його словами, таких може бути близько 1000 людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Готовність Харківської області до можливого вторгнення. Все, що відомо наразі

За словами Корсунова, із формальної точки зору потрібно ще юридично дооформити статус громадського об'єднання, щоб відповідати новому закону.

"У законі "Про основи національного опору" є певний алгоритм, як створюються і для чого це потрібно. Щоб мати юридичний статус і у повному обсязі, на законних підставах взаємодіяти з іншими силовими підрозділами. Представники цих структур вже звернулися до нас і ми спільно, у взаємодії, зокрема обласний департамент оборонної та мобілізаційної роботи", — пояснив заступник голови ради "Союзу ветеранів АТО".

Корсунов розповів, що громадське формування принципово відрізняється від, наприклад, батальйону чи бригади територіальної оборони тим, що у громадського формування "розв'язані руки".

"Ми не прив'язані безпосередньо до якогось місця дислокації. І найголовніше, що нас відрізняє — ми можемо мати зареєстровану стрілецьку зброю і саме її використати для охорони об'єктів критичної інфраструктури або для патрулювання, або для посилення загонів тероборони, Нацполіції чи СБУ. Ми як народні дружинники, але з власною зброєю. Головне питання — долучити тих, у кого є офіційно зареєстрована стрілецька зброя та відокремити тих, у кого немає, але є бажання знайти фінансові можливості для того, щоб їм надати дозволи та купити стрілецьку зброю", — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У нагнітанні обстановки у Харківській області звинуватили політичні партії

Підготовку планують розпочати найближчим часом.

"Ми розуміємо, що тут треба діяти оперативно, бо ніхто не знає, коли може бути загострення. Звичайно, з тими хлопцями, хто вже виявив бажання проходити інструктаж, певні настанови вони одержують. Насамперед потрібно буде зібратися під керівництвом офіційних наших органів силових, висунутися у найнебезпечнішу зону, яка буде на той час, найбільш такою, актуальною. Можливо, це охорона об'єктів критичної інфраструктури, мостів. Можливо, це посилення несення служби прикордонників або разом із бійцями Нацгвардії виконувати якісь поставлені завдання", — повідомив заступник голови ради "Союзу ветеранів АТО".

Дії загону тероборони узгоджуватимуться з офіційними структурами, жодної самодіяльності не повинно бути.

"Ми офіційно про це заявляємо, ми надсилаємо листи до силових усіх структур — це і СБУ, і Нацгвардія, і Нацполіція для того, щоб вже розпочати взаємодію та готуватися до спільних дій", — розповів він.

Запис до лав добровольчого формування тероборони проводять в офісі ГО "Союз ветеранів АТО" у Держпромі (площа Свободи, 5, шостий під'їзд, перший поверх, офіс 19) з понеділка до п'ятниці з 11:00 до 17:00.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Харків'ян кличуть на навчання з оборони

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія може спробувати захопити українські території на підставі "захисту" російськомовного населення. Про це Зеленський розповів в інтерв'ю The Washington Post. Початком великомасштабного наступу, припустив Зеленський, може стати саме Харків. Мер міста впевнений, що у Харкові все буде спокійно

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.