Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Генпрокурорка розповіла, чому справу про катастрофу Ан-26 під Харковом досі не передали до суду

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Ірина Венедіктова каже, що "справа за півкроку від суду".

Передачу матеріалів до суду затягує захист екскомандувача Повітряних сил.

Сьогодні, 25 вересня, річниця авіакатастрофи Ан-26, у якій загинули 26 курсантів та офіцерів Харківського університету повітряних сил імені Івана Кожедуба. Досі справу не передали на розгляд до суду. Відомо, що підозри оголосили шести військовим: керівнику польотами, які 25 вересня 2020 року проходили у військовій частині А4014, заступнику командира цієї частини з льотної підготовки, заступнику командира частини, командиру частини, начальнику ХУПС імені Кожедуба та командувачу Повітряних сил Збройних сил України.

"Слідчі дії на місці авіаційної події тоді почалися буквально щойно літак загасили, паралельно правоохоронці вже працювали у військовій частині у Чугуєві і командуванні Повітряних сил у Вінниці. За 7 місяців і 10 днів слідство було завершене — зібрано понад 60 томів матеріалів справи", — написала генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Річниця авіакатастрофи Ан-26 під Харковом: на місці трагедії вшанували пам'ять загиблих

За даними слідства, підозрювані допустили неналежну підготовку та затвердження документів про умови експлуатації Ан-26.

"Зліт з "конвеєра" був не передбачений керівництвом з льотної експлуатації. На борту літака перебували особи, які взагалі не повинні були там бути. Порушений був порядок здійснення льотної підготовки курсантів, а контроль за рівнем підготовки пілотів-інструкторів і навчальним процесом і дотриманням заходів безпеки здійснювався неналежним чином. Під час кризової ситуації керівництво польотів не прийняло достатніх адекватних заходів, щоб уникнути авіакатастрофи", — зазначила генпрокурорка.

Ірина Венедіктова пояснила, що доступ до зібраних матеріалів сторонам справи надали ще 5 травня, проте ще не всі з ними встигли ознайомитися. Так, завершили ознайомлення усі постраждалі і їх представники, четверо підозрюваних і їх захисники. Ще один підозрюваний і його адвокат знаходяться на завершальному етапі ознайомлення.

"Водночас підозрюваний, який вже звільнений з посади командувача Повітряних сил Збройних сил України, жодного разу до Державного бюро розслідувань не з'явився і не ознайомився з матеріалами досудового розслідування. Його адвокати затягують розгляд клопотання слідчого про встановлення терміну для ознайомлення з матеріалами, заявляючи численні клопотання і відводи слідчому судді. Тому це клопотання не розглянуте вже протягом більш ніж півмісяця. 20 вересня слідчим суддею залишена без задоволення скарга захисника екскомандувача Повітряних сил ЗСУ на повідомлення про підозру. Тому тільки через неналежну процесуальну поведінку підозрюваного обвинувальний акт ще не спрямований до суду", — пояснила генеральна прокурорка і зазначила, що прокуратура робить все можливе, щоб винні відповіли перед законом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курсант, який чудом вижив у авіакатастрофі під Харковом, не зможе стати військовим льотчиком

Нагадаємо, увечері 25 вересня 2020 року військово-транспортний борт Ан-26Ш упав,а потім загорівся недалеко від Чугуєва. На борту перебували 27 чоловік, вижити вдалося лише одному — В'ячеславу Золочевському. На місці загинули 25 чоловік, ще один — Віталіий Вільховий помер у лікарні. Попрощалися з загиблими 6 жовтня на площі Свободи, після чого поховали у 11 регіонах України.

Раніше KHARKIV Today писав, що за версією слідства, основна причина авіакатастрофи — незаконний дозвіл на злети літака конвеєрним способом. Усього слідчі знайшли шість причин трагедії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.