Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

СБУ викрила схему, за якою деревину для фортифікацій на Харківщині купували за завищеними цінами

Фото: ХОВА
Слідчі з'ясували, що ліс хвойних порід купували у лісництвах по 970 гривень, а продавали у рази дорожче.

Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження про організацію схеми купівлі деревини за завищеними цінами для будівництва фортифікаційних споруд на Харківщині.

Провадження відкрито за статтею “привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем та перешкоджання законній діяльності ЗСУ”, повідомляє Харківський антикорупційний центр.

"Правоохоронці вважають, що під час закупівлі деревини невстановлені люди організували механізм завищення фактичної вартості деревини, яка постачається для будівництва фортифікаційних споруд на території Харківської області. Для цього, як зазначає слідчий, організатори схеми зареєстрували цілу низку підприємств, які контролюються через “тіньових” бухгалтерів", - йдеться у матеріалі ХАЦ.

Нагадаємо, після початку російського контрнаступу на Харківщині стало відомо, що першої лінії оборони фактично не було. За неї відповідали військові. По другій - частково ХОВА та військові, а за третю - Харківська обласна військова адміністрація. Голова антикорупційного центру "Межа" Мартина Богуславець повідомила, що Харківська обласна військова адміністрація купувала деревину для фортифікацій у фірм з ознаками фіктивності. У ХОВА відкидають ці звинувачення і називають середню суму, яку платили за куб деревини - 5500 гривень.

Проте у ХАЦ проаналізували закупівлі і з'ясували, що ціни на деревину становлять менше, якщо купувати її у лісництв, а не через фірми-посередники, із якими уклала договори ХОВА,

Слідчі СБУ якраз з'ясували, як була організована схема, за якою за деревину для фортифікацій могли переплатити десятки мільйонів гривень: кілька підприємств, підконтрольних одній групі осіб, купували деревину у державних підприємств по 970 грн за кубічний метр.

"Після чого вказані вище підприємства здійснюють безтоварні операції з продажу деревини зазначеним вище підприємствам, які їм підконтрольні та по фіктивним ТТН нібито транспортують продукцію до Дніпропетровської області, однак фактично постачають продукцію зі складів лісових господарств до Департаменту за прямими договорами за ціною 4100 грн м3 хвойних порід (сосна), діаметром 15-19 см, довжиною 3-4 м. Так, за період з січня по березень 2024 року Департамент здійснив закупівлю деревини у приватних підприємств, які підконтрольні невстановленій групі осіб, та які причетні до вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень, на загальну суму близько 170 мл грн", – йдеться у судовій ухвалі.

Суд дозволив слідчим отримати документи на постачання деревини для будівництва фортифікацій на Харківщині.

Як писав KHARKIV Today, британська військова розвідка попереджала керівництво України про російський наступ на Харківську область. The Guardian повідомляв, що оборонні рубежі на Харківщині "були тонкі або їх зовсім не було", тому прорив на двох ділянках не вдалося швидко відбити.

Раніше Президент України Володимир Зеленський та голова ХОВА Олег Синєгубов повідомляли про те, що на Харківщині зведена "потужна" лінія оборони, за аналогією потрібно будувати в інших регіонах. Тоді не йшлося про першу, другу або третю лінію.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.