Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Бюджет Харкова недоотримав податків у 2023 році

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Причиною стали зміни до Бюджетного кодексу, за якими забрали військовий ПДФО.

Бюджет Харкова недоотримав 7,3% податків спрямування ПДФО до державного бюджету.

28 лютого на позачерговій сесії Харківська міська рада затвердила звіт про виконання бюджету громади за 2023 рік. Згідно з документом, минулого року доходи склали понад 18,1 мільярда гривень, що на 14,8% більше, ніж у 2022 році. Жителі сплатили понад дев'ять мільярдів гривень податку на доходи фізичних осіб. Але бюджет недоотримав кшотів. Про це пише Харківська міська рада з посиланням на департамент бюджету і фінансів.

"За звітний період надійшло більше 9 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Плановий показник виконано на 92,7%. Невиконання плану відбулося у зв'язку зі змінами норм Бюджетного кодексу України щодо зарахування з 1 жовтня 2023 року податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, у повному обсязі до Державного бюджету України", — пояснили у міськраді.

Окрім податку на доходи фізосіб, до бюджету Харкова надійшло 36,8 мільйона гривень податку на прибуток підприємств комунальної власності. За оренду комунального майна сплатили 72,7 мільйона гривень.

Видатки минулого року склали 17,3 мільярда гривень. У міськраді пояснили, що їх переорієнтували на першочергові заходи. Це — безперервна робота об'єктів критичної інфраструктури, першочергові потреби та соцпідтримка харків'ян.

"За даними Департаменту бюджету і фінансів, торік вдалося уникнути критичного скорочення основних дохідних джерел і забезпечити збалансованість бюджету, оптимізувати структуру витрат та їх переорієнтованість на підтримку життєдіяльності населення", — повідомили у міськраді.

Як писав KHARKIV Today, у листопаді минулого року Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, яким військовий ПДФО спрямовується до державного бюджету з 1 жовтня 2023 року. Ці гроші витрачають на оборону України.

Нагадаємо, у січні депутати Харківської міськради просили не відносити Харків до зони активних бойових дій. Звернення направили до Верховної Ради та начальника ХОВА. У разі віднесення Харківської міської громади до зони активних бойових дій міський бюджет утратить ще чотири мільярди гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.