Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харкова забрали військовий ПДФО: що це означає

Фото: KHARKIV Today.
деньги, Фото: KHARKIV Today
Бюджет міста втратить у 2024 році понад три мільярди гривень.

Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт №10037, яким пропонується спрямувати ПДФО до державного бюджету уже з 1 жовтня 2023 року. Ці гроші обіцяють витрачати виключно на оборону України.

Восьмого листопада ВР проголосувала за перерозподіл ПДФО, що надходить від військових. Як повідомила голова бюджетного комітету ВР Роксолана Підласа, документ підтримали 253 нардепи.

Ключові норми законопроекту: доходи Дорожнього фонду у 2024 році спрямовуються в загальний фонд державного бюджету на потреби оборони, військовий ПДФО з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому буде завершено воєнний стан, зараховується до державного бюджету.

Цього року військовий ПДФО спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн), а потім: 45% - ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн), 45% - Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн), 10% - розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами.

За словами Підласої, звичайний ПДФО залишається в громадах в обсязі 64%, у 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями.

У місцевих громад вирішили забирати військовий ПДФО, оскільки за час повномасштабної війни, за підрахунками, їхні бюджети завдяки військовим значно зросли, але іноді їх витрачали не на оборону та армію, а, наприклад, на бруківку.

"Логіка полягає в тому, що військовий ПДФО у зв'язку із підвищенням виплат військовим збільшив дохідну частину місцевих бюджетів. На правду кажучи, органи місцевого самоврядування отримали ці кошти, не докладаючи зусиль. Ці гроші потрібні безпеці й обороні", — пояснив голова Комітету з питань фінансів ВР Данило Гетманцев під час форуму "Харків. Відновлення". 

Як писав KHARKIV Today, втрати бюджету Харкова у 2023 складуть 650 млн грн, а наступного року - 3,4 млрд грн при бюджеті міста у 16 мільярдів гривень. Тому уже восени у міській раді почали скорочувати чиновників.

ЯК ГОЛОСУВАЛИ ХАРКІВСЬКІ НАРДЕПИ

"Слуга Народу"

Дмитро Микиша - проти

Євген Пивоваров - відсутній

Марія Мезенцева - за

Анна Колісник - за

Павло Сушко - за

Юрій Здебський - за

Олександр Куницький - за

Вікторія Кінзбурська - за

Олександр Бакумов - за

Дмитро Любота - за

Олексій Красов - за

Олександр Литвинов - за

Андрій Одарченко - за

Позафракційна Юлія Світлична - не голосувала

Член депгрупи "Відновлення України" Олександр Фельдман - за.

 

 

 

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.