Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Рекордний снігопад завів пінгвінів на дах української антарктичної станції

Фото: НАНЦ
Висота снігу сягає майже 3,5 метри.

Будівлю замело з двох боків, і утворився сніговий перехід. 

Біля української станції "Академік Вернадський" новий сніговий рекорд. Рівень снігу вже сягнув позначки 345 сантиметрів, що майже на півметра більше, ніж торішній максимум. І це при тому, що зафіксовані в грудні 2021 року 3 метри теж були рекордними: вони перевищили показник 2,65 метри 2016 року. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі. 

Там уточнили, що зазвичай же максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більш як 2 метри. Тепер же насипало майже 3,5 метри, водночас деякі замети біля "Вернадського" сягають 6 метрів, а на нашому острові Галіндез є й до 10 метрів.

Фото: Facebook/НАНЦ
Фото: Facebook/НАНЦ

"Оскільки тут переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на яких сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, яка виступає перешкодою на шляху вітру, де замети під 6 метрів. Офісну частину "Вернадського" (вона нижча) замело з двох боків, утворивши такий собі сніговий перехід: можна і не обходити будівлю, просто перейти по даху. Так уже, до речі, й роблять деякі пінгвіни", — розповіла метеорологиня 27-ї Української антарктичної експедиції Анжеліка Ганчук.

Фото: Facebook/НАНЦ
Фото: Facebook/НАНЦ

Вчені прогнозують, що рівень снігу ще зростатиме, адже нинішня зима в районі "Вернадського" стала аномально теплою: середня температура була лише трохи нижчою за 2 градуси морозу. 

"Внаслідок теплої зими в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до інтенсивніших опадів. Це є однією з причин, чому на нашому острові спостерігається снігонакопичення. По суті, так утворюється і зростає льодовиковий щит", – пояснила дослідниця.

Остаточний сніговий рекорд цього року стане відомий наприкінці грудня. А полярникам і полярницям знадобляться сили та натхнення для постійного відкопування станції.

Фото: Facebook/НАНЦ
Фото: Facebook/НАНЦ

Нагадаємо, до зимувального загону антарктичної експедиції 2022-2023 років увійшли троє харків'ян — два геофізики та дизеліст. Останній прибув на крижаний континент ще в лютому, геофізики приплили до Антарктиди у квітні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.