Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Тиждень зі смаком. Парад відкриттів, корупція, політика і пограбування

Ілюстрація: Микита Лисенко.

Початок останнього тижня літа відзначився високою концентрацією святкових урочистостей і приурочених до них відкриттів іміджевих об’єктів. Серед них державний прапор на найвищому флагштоку в Європі, оглядовий майданчик на Держпромі і, звичайно ж, зоопарк. І це не дивно, адже цього року Україна відзначає 30-річчя Незалежності, а Харків ще й готується до позачергових виборів міського голови.

Першим офіційним заходом 23 серпня стало традиційне покладання квітів до монумента Батьківщині-Матері з нагоди 78-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Харкова, яке попри чинне законодавство продовжують називати звільненням. День Незалежності також не обійшовся без покладання квітів до монументу на майдані Конституції.

Загальнонаціональне свято – День державного прапора – Харків відзначив підняттям синьо-жовтого стяга на Сергіївському майдані. До цієї дати на набережній Лопані звели 100-метровий флагшток. На заході були присутні представники обласної та міської влади. Примітно, що право підняти прапор надали не можновладцям, а Миколі Котляру, батькові Героя Небесної Сотні Євгена Котляра, і ветерану АТО/ООС Костянтину Вурському, командиру групи курсантів Харківського національного університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба.

Синьо-жовті стяги піднімали синхронно в усіх регіонах України. Орієнтиром було село Мар’янівка Черкаської області - географічний центр України, де відбувалися урочистості за участі Президента Володимира Зеленського. Синьо-жовтими прапорами прикрасили і низку будівель, зокрема будівлю Харківської ОДА на Сумській.

Будівлю міськради ж прикрасила меморіальна дошка-горельєф авторства Олександра Рідного на честь Геннадія Кернеса. Встановили її заздалегідь, урочисте відкриття приурочили до Дня міста. Накидку з дошки зняли секретар міськради Ігор Терехов і син покійного мера Кирило Кернес.

Чи не головною подією для міськради і багатьох харків’ян стало відкриття зоопарку, який не приймав відвідувачів з літа 2016 року. Реконструкцію ще не завершено, поки що доступними є лише дві локації: "Африканська савана" і "Стежка тигрів". Колекція тварин  скоротилася до 1500 особин. У міськраді обіцяють поповнення експозиції до 2000 представників 195 біологічних видів. Напередодні реконструкції в зоопарку жило близько 5000 тварин, кількість видів перевищувала 300. Однак проведені роботи можна назвати не реконструкцією, а будівництвом нового закладу, в основу якого покладено іншу концепцію розміщення тварин. Вольєри стали значно просторішими, а для відвідувачів з’явилися нові локації.

Пропускна можливість зоопарку поки що обмежена,тому не обійшлося без зловживань: деякі спритники почали продавати безкоштовні запрошення на популярних інтернет-майданчиках.

Обласна рада й обласна адміністрація також відзначилися відкриттям  іміджевого об’єкту, цікавого для харків’ян і для гостей міста. Оглядовий майданчик на Держпромі прийняв перших відвідувачів у День Незалежності. У шостому під’їзді найвідомішого харківського хмарочоса облаштували музейну експозицію, а під майданчик виділили 130 квадратних метрів даху, огородивши локацію товстим склом. Як і у випадку із зоопарком, візит на дах Держпрому безкоштовний, але записуватися необхідно попередньо. Причина майже та сама – пропускна можливість об’єкту. Накладає обмеження й те, що у Держпромі працюють люди і вони теж користуються ліфтом, про ресурс якого треба дбати. Наразі серпень розписано повністю і вільних місць до наступного місяця не буде.

23 серпня харків’яни вийшли на вишиванкову ходу, здолавши відстань від Майдану Конституції до пам’ятника Тарасу Шевченку. Наступного дня тим самим маршрутом пройшлися учасники Маршу захисників України.

Корупція, політика і пограбування антикорупціонерів

Кримінальна справа про вимагання мільйонного хабара, яка вартувала Артуру Товмасяну крісла голови обласної ради, може збити з посади й іншого підозрюваного – заступника голови облради Андрія Малиша. Поки що він скористався своїм правом і пішов у декретну відпустку. Але голова облради Тетяна Єгорова-Луценко вже дала зрозуміти, що чекає від фракції "Опозиційної платформи – За життя" пропозицій щодо заступника, який замінить Малиша.

В ефірі "Суспільного" голова облради нагадала про презумпцію невинуватості, додавши при цьому, що "хотіла б працювати із заступниками, які не мають відношення до якихось корупційних схем".

Слід нагадати, що кандидатуру Єгорової-Луценко підтримала не вся фракція ОПЗЖ, а лише депутати, орієнтовані на Дмитра Шенцева. Його декларацію цього тижня взялося перевіряти Національне агентство із запобігання корупції. Під планову перевірку потрапили декларації іще двох харків’ян у Верховній Раді: Олександра Бакумова і Євгена Пивоварова, котрі входять до парламентської фракції "Слуги народу". 

Поки співробітники "Харківського антикорупційного центру" разом з усіма харків’янами відпочивали на вихідних, їхній офіс пограбували. Зловмисники винесли з приміщення сім ноутбуків, фото- та відеоапаратуру. Квадрокоптер врятувало те, що він у цей час був у когось вдома. Поліція розпочала розслідування, зареєструвавши провадження за статтею "крадіжка з проникненням" (ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу).

Фігурантам резонансних кримінальних проваджень, що наробили галасу цього літа, поки що не вдається покращити своє положення в судах. Днями в реєстрі з’явилося рішення Апеляційної палати  Вищого антикорупційного суду, який відхилив скаргу захисника згаданого вище Артура Товмасяна.  Адвокату не вдалося скасувати заставу в 2,9 млн гривень, які його клієнта зобов’язали сплатити в першій інстанції.

Активіста "Нацкорпусу" Сергія Величка ("Чіллі-Віллі"), одного з сімох "азовців", заарештованих за підозрою в рекеті, залишили в СІЗО без права застави. Ухвалу виніс Київський апеляційний суд  цієї п’ятниці.

Із наближенням виборів міського голови усе частіше дражнять харків’ян представники команди Юлії Світличної. Цього тижня люди з її медіапулу розповідали про успішних молодих жінок-мерів у країнах Європи, Америки і навіть Азії. А також про те, як Терехов начебто боїться Світличну. Це дещо нагадує провальну кампанію "Демократичного альянсу" на парламентських виборах-2015, на яку партія йшла під гаслом "Усі бояться Гацька". Але як би там не було, постами у Facebook і скромною "джинсою" у Telegram-каналах вибори поки що виграти неможливо. Серйозна кампанія потребує значно більших ресурсів. Особливо тоді, коли до дня голосування залишається лише два місяці.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.