Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Що обіцяють десятеро кандидатів у мери Харкова

Графика: Никита Лысенко.
Залишилося всього 10 претендентів на посаду міського голови.

У виборчому бюлетені залишилося всього 10 кандидатів. KHARKIV Today дізнався, чим вони залучають своїх виборців.

На місцевих виборах публікувати свою програму кандидати не зобов'язані. Не буде її навіть на виборчих дільницях. Тому приблизно половина претендентів на головну посаду у Харківській міськраді не обтяжують себе програмними заявами.

Проте, кожен щось обіцяє своїм виборцям: одні не стримуються у фантазіях і обіцяють безкоштовний проїзд у транспорті і майже безкоштовні комунальні послуги, інші взагалі не вважають за за потрібне складати передвиборчу програму. У більшості ж обіцянки досить традиційні: ремонт житла і лікарень, будівництво дитсадків, розвиток громадського транспорту.

Віктор Величков

величков

Перший за алфавітом, перший у передвиборчому списку, найстарший з кандидатів у мери Харкова.

64 роки, пенсіонер.

Віктор Величков — родом з Курської області, колишній власник підприємства "Агропартнер", колишній депутат Лозівської міськради від Партії регіонів. Зараз перебуває в "ОПЗЖ", але балотується як самовисуванець.

Як відзначають експерти Громадянського руху "ОПОРА", агітаційної діяльності Величков не веде. На його сторінці у Facebook немає ні обіцянок, ні звернень до виборців. Зате є перепис зі сторінок Євгенія і Валерії Мураєвих, цитати Олександра Лукашенка про дружбу з Росією і відео колишнього кандидата в мери — Олександра Кондрусика, більш відомого як Саша Псих. Останній досить активно агітував підписників у Facebook, обіцяв харків'янам безкоштовний проїзд у транспорті, але 11 жовтня раптово передумав балотуватися

Михайло Добкін

добкин

Основний конкурент в. о. мера Ігоря Терехова. На вибори йде як самовисуванець  за підтримки "Опозиційної платформи — за життя", яка не стала висувати свого кандидата.

Добкіну 51 рік, він був підприємцем, народним депутатом, Харківським міським головою, головою ХОДА, знову нардепом. Зараз позначив себе як співзасновник громадської організації "Наш дім Харків" і радник (невідомо, кого). Колишній нардеп веде активну агітацію у дворах Харкова, де організовує зустрічі з місцевими жителями. Він відкрив приймальні "Добкін ХАБ", де його помічники приймають містян з проханнями та скаргами. На вулицях міста часто можна зустріти розповсюджувачів з газетою "Час Добкіна".

Колишній мер активно роздає обіцянки. Його головна передвиборча "фішка" — програма "Турбота", Добкін обіцяє роздавати всім малозабезпеченим по 2 тисячі гривень під час опалювального сезону на оплату комунальних послуг. Для цього вже зараз у Добкін-хабах почали збирати заяви від шанувальників політика на надання такої допомоги — разом з даними паспорта та коду. За це його вже посварили представники мережі "ОПОРА". На думку спостерігачів, ці дані можуть бути використані для створення мережі прихильників і агітаторів.

Дмитро Маринін

маринин

54 роки, уродженець Донецька.

Дмитро Маринін працював у КП "Жилкомсервіс", був депутатом міськради з 2010 до 2014 рр., зараз позиціонує себе як аспіранта Академії держуправління при Президенті України.

Дмитро Маринін давно виступав з критикою Геннадія Кернеса, зараз переключився на критику Ігоря Терехова. Активно веде передвиборчу агітацію, проводить зустрічі з виборцями у дворах, роздає їм газети і блокноти зі своїм зображенням. Маринін обіцяє "розібратися з платежами за доставку газу", почати ремонт не фасадів будівель, а комунікацій, щоб знизити аварійність, скасувати благодійні внески у лікарнях і поліклініках, всі аналізи робити за рахунок міського бюджету. Маринін хотів би запустити програму "Муніципальна аптека", де можна буде купувати ліки за закупівельними цінами, а також відродити муніципальну міліцію.

Аліна Мустафаєва

мустафаева

28 років, за освітою — лікар і юрист, працює директором фірми з прокату автомобілів.

Аліна Мустафаєва обрана депутатом Харківської міськради від "Слуги Народу", але у мери йде як самовисуванка. Вона — єдина жінка серед кандидатів.

Активну політичну діяльність Аліна Мустафаєва веде кілька місяців. У неї є канал на Youtube, де вона регулярно постить міркування про проблеми житлово-комунального фонду, відео своїх зустрічей з харків'янами, звіти про депутатську діяльність. Мустафаєва різко критикує діяльність Ігоря Терехова, навіть зверталася до суду з приводу його нібито незаконного обрання на посаду секретаря міськради.

У своїх передвиборчих обіцянках говорить про необхідність відремонтувати багатоквартирні будинки, а після ліквідувати "Жилкомсервіс" і передати будівлі в управління самих мешканців. Агітує за відмову від постачання води з водосховища і перехід Харкова на артезіанську воду. Обіцяє капітально відремонтувати всі дороги, зокрема внутрішньобудинкові і у приватному секторі, а також тротуари.

Костянтин Немічев

немичев

25 років, керівник харківського осередку партії "Нацкорпус".

За фахом — інженер-будівельник, за родом діяльності — активіст. У 2014-2016 роках служив у батальйоні "Азов", брав участь у бойових діях. Потім повернувся до Харкова, був учасником і організатором багатьох політичних акцій. Костянтина Немічева вибрали єдиним кандидатом від проукраїнських сил, але партії "Акцент" і "Євросолідарність" потім відкликали свої голоси.

У цього кандидата є досить велика і детальна програма, обіцяє він багато всього: створювати ОСББ, будувати невеликі котельні, утеплити будинки і заснувати роздільний збір відходів, провести новий відкритий конкурс на автобусні маршрути, побудувати нові станції метро, ​​велодоріжки і паркінги, а також капремонти у лікарнях і доплати медикам з міського бюджету.

Володимир Плетньов

плетнев

60 років, суддя на пенсії, член "Партії Шарія".

Кандидат очолює фракцію своєї партії у Харківській міськраді. Є головою "Асоціації суддів Харківської області", тривалий час головував у Київському районному суді.

Кандидат проводить зустрічі з виборцями, у місті є намети з символікою "Партії Шарія" і фотографією Плетньова. Його агітатори роздають листівки. Обіцяє виборцям ремонт і реконструкцію житлового фонду зношених комунальних мереж, замінити старий міський електротранспорт новим, перемогти корупцію у міськраді і повернути російську мову до сфери освіти і послуг.

Сергій Ряполов

ряполов

40 років, безробітний.

Відомий за тривалими судами проти Геннадія Кернеса у Полтаві. У 2014 році Ряполов і Олександр Кутянін, обидва — учасники євромайдану, звинуватили Геннадія Кернеса і його охоронців у тому, що вони силою затягли їх до готелю "Національ", били і погрожували вбити. Справа слухається досі, навіть після смерті Кернеса.

Деякий час займався громадською діяльністю у сфері організації ОСББ, минулого року балотувався до облради від "Блоку Світличної", але не пройшов. На вибори мера йде самовисуванцем, у Світличної його не підтримали

Кандидат не веде агітацію, нічого не пише про свою передвиборчу програму. Сергій Ряполов лише заявив, що мета його висування — змусити всіх продемократичних кандидатів об'єднатися.

Олександр Скорик

скорик

46 років, директор м'ясокомбінату.

Олександр Скорик йде на вибори від "Європейської Солідарності", яка не визнала Немічева переможцем праймеріз демократичних сил. Скорик очолює фракцію "Євросолідарності" в облраді, висувати його кандидатом приїжджав голова партії Петро Порошенко.

У своїй передвиборчій програмі Олександр Скорик наголошує на підвищення рівня життя харків'ян. Для цього він збирається створити у місті сприятливі умови для інвесторів, зокрема іноземних. Він обіцяє провести аудит всіх міських програм, щоб знати, куди йдуть гроші платників податків. Однією з головних цілей Скорик називає безпеку міського простору. Для цього він планує встановити всюди відеокамери і освітлювати вночі всі вулиці.

Як і багато інших кандидатів, Скорик обіцяє муніципальні премії лікарям, а також витрачати більше грошей на освіту і медицину.

Ігор Терехов

терехов

54 роки, секретар Харківської міськради.

За освітою інженер-будівельник, багато років пропрацював на керівних посадах у Харківській міськраді і облдержадміністрації. З 2010 року працював заступником Харківського міського голови,  останніми роками був першим заступником. Обраний секретарем міськради, після смерті Геннадія Кернеса він виконує обов'язки міського голови.

Ігор Терехов активно веде виборчу кампанію, головним досягненням називає реконструйований зоопарк, а його головною обіцянкою стала картка харків'янина, за допомогою якої, як каже секретар міськради і чиновники, можна буде економити на проїзді і багатьох міських послугах.

До того ж, Ігор Терехов обіцяє заснувати Державну швидку допомогу, давати доплати медикам з бюджету, боротися з наркоманією і лікувати наркозалежних, будувати спортклуби і дитсадки, заснувати "Університет третього віку" для навчання літніх людей, перевести в інтернет адміністративні послуги, встановити відеоспостереження на всіх вулицях міста і зробити у Харкові "Зелений каркас".

Денис Ярославський

ярославский

39 років, юрист Харківського проектного інституту.

Денис Ярославський багато років пропрацював у правоохоронних органах. З 2019 року в політиці. У минулому році він балотувався до Верховної Ради як самовисуванець від Немишлянського району, не пройшов. У наступному році повторив спробу вже на виборах Харківського міського голови — за нього проголосував 1% виборців.

Денис Ярославський є частим гостем каналів "Наш" і "Перший незалежний", але він там виступає як правознавець. Про його політичну програму нічого не відомо, зі своїх сторінок у соцмережах кандидат виборцям нічого не обіцяє, ніяку агітацію не веде.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.