Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Я поборола цей коронавірус!"— перша мешканка Харківської області з COVID-19 одужала в Німеччині

Медсестра із Борової опинилася в розпал епідемії у друзів в Кельні. Де могла заразитися COVID-19, Надія Блащук досі не знає. Перебіг хвороби був важким, але Надія вже виписалася із госпіталю.

Медсестра із Борової опинилася в розпал епідемії у друзів в Кельні. Де могла "підхопити" COVID-19, Надія Блащук досі не знає. Перебіг хвороби був важким, але Надію вже виписали із госпіталю. KHARKIV Today вдалося поспілкуватися з першою жителькою Харківської області, яка перемогла "цих пухнастих скотиняк".

Надія Блащук із Борової жила у друзів в Кельні. Як і всі, сім'я пішла на карантин в розпал пандемії. Усі чітко слідували правилам, карантин не порушували, практично ні з ким не спілкувалися. Надія була в групі ризику: їй 59 років, в анамнезі — гіпертонія. Все почалося 12 березня з болю в горлі, нездужання.

"Я думала, що застудилася, коли потрапила під дощ. Думок про коронавірус взагалі не було. Почала полоскати горло, бризкати, як зазвичай. Через деякий час з'явився сухий кашель", — згадує Надія Блащук.

На сьомий день стало відчутно гірше: слабкість наростала, апетит пропав, весь час нудило. Сімейний лікар, який прийшов на виклик, зробив тест на COVID-19, результат був позитивним.

Надії викликали "швидку", вона відвезла її в перепрофільований під прийом хворих коронавірусом державний госпіталь Кельна. Тут у кожного пацієнта була своя палата, межі якої ніхто не мав права залишати. До хворих приходили медсестри по необхідності, рідше — лікарі. Повторний тест на коронавірус дав позитивний результат, почалася дезінтоксикаційна терапія.

"Було дуже погано: сильний головний біль, інтоксикація, капали (крапельниці — Авт.) Постійно. Страх з'явився у мене, паніка. Боялася, що діти не зможуть зі мною попрощатися. Дихала кисневою маскою, робили інгаляції, але інтубація не знадобилася", — розповіла Надія.

 

Коли стан трохи стабілізували, підключилася дипмісія: додзвонитися консулу змогла дочка Надії із Києва. Дипломати надіслали лист в госпіталь зі словами підтримки. Після цього, каже Надія, медсестри стали приділяти трохи більше уваги. Але і до цього проблем з ліками, допомогою, харчуванням не було.

11 днів Надія Блащук провела в госпіталі, контрольний тест їй робити не стали, а просто відпустили додому. Лікування закінчене, але відновлення триває: сил досі дуже мало, слабкість. По голосу, потрібно сказати, Надія дуже весела і енергійна.

"Я поборола цих пухнастих скотиняк!" — каже на прощання щаслива українка, даючи зрозуміти нам, що шанси на одужання є навіть у тих людей, які потрапляють в групу ризику.

СТРАХОВА ВІДМОВИЛАСЯ

У цій історії з перемогою над "пухнастими скотинякамі" все-таки знайшлося місце для неприємного відкриття: страхова компанія відмовилася оплачувати лікування Надії в госпіталі. Сталося це в момент, коли підтвердився коронавірус. Якщо до цього представники страхової компанії готові були спілкуватися про суму компенсації, то потім просто відрізали.

"Я із Німеччини не могла додзвонитися в страхову в Україні. А моїй доньці вони повідомили, що за умовами страхового договору, пункт 5.1.1, витрати на лікування під час епідемії і пандемії не покриває", — говорить Надія.

Страховка. Фото: Надежда Блащук
Страховка. Фото: Надія Блащук

У договорі дійсно є такий пункт. Який чек виставить госпіталь Кельна за 11-денне лікування українки, ще невідомо: рахунок не надіслали.

Ми звернулися із питанням до СК "Інтер-Плюс". У компанії пообіцяли дати відповідь трохи пізніше.

На форумах страхових компаній вдалося знайти інформацію про те, що виплата страховки на лікування коронавірусу — загалом добровільна справа кожного страховика. Справа в тому, що Міністерство охорони здоров'я включило коронавірус до переліку особливо небезпечних захворювань (наказ № 521 від 25 лютого 2020 року) — тепер діагностування цього захворювання у туриста є приводом для відмови у виплаті.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.