Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховний Суд залишив Зайцеву і Дронова за ґратами

Касаційні скарги адвокатів Олени Зайцевої та Геннадія Дронова Верховний Суд залишив без задоволення.

Касаційні скарги адвокатів Олени Зайцевої та Геннадія Дронова Верховний Суд залишив без задоволення.

3 квітня Верховний Суд розглянув касаційні скарги адвокатів Олени Зайцевої та Геннадія Дронова, визнаних винними в ДТП на Сумській. Вирок Київського районного суду та рішення Апеляційного суду щодо Геннадія Дронова та Олени Зайцевої суд залишив без змін. Це означає, що вони залишаться відбувати вирок —10 років позбавлення волі.

Олена Зайцева і її захисниця Юлія Плетньова не прийшли до суду, але просили скасувати вирок в частині засудження і стягнення компенсації або пом'якшити його, призначивши покарання у 5 років ув'язнення умовно. Геннадій Дронов вийшов на зв'язок із судом з колонії, його захисник Геннадій Токарєв був присутній на засіданні, вони просили скасувати вирок і призначити новий розгляд справи. Потерпілі були в Київському райсуді Харкова і взяли участь в засіданні по відеоконференції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дронов пришел подавленный, Зайцева отказалась от интервью — первые кадры из мест отбывания наказаний (Видео)

Адвокат Геннадія Дронова просив суддів скасувати рішення, прийняті в судах першої інстанції та апеляційному, згідно з якими, його підзахисний засуджений до 10 років позбавлення волі.

"Хіба Дронов розганяв Зайцеву до такої швидкості? Вона вбила людей! Жодна людина не їздить там з такою швидкістю в той час, коли там стільки пішоходів ... Не можу назвати Дронова невинним, тому що загинуло стільки людей ... Я прошу суд , якщо він скасує рішення, застосувати до Дронова запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою, а обрати домашній арешт", — сказав адвокат Геннадій Токарєв.

Геннадій Дронов повністю підтримав свого адвоката. "Мені доповнити нічого", — повідомив він.

Проти задоволення касаційних скарг і Геннадія Дронова, і Олени Зайцевої виступили потерпілі та їхні адвокати.

"Мене просто вражає той цинізм, з яким Зайцева починає всю провину перекладати на Дронова. Спочатку вона плакала, заявляла, що визнаю вину. А зараз вона пише скарги, що я не винна, це винен тільки Дронов. Практично вона заїхала туди на червоний сигнал світлофора, вона бачила Дронова. Вона бачила його прекрасно, могла зупинитися — ні, вона здає праворуч. Машина врізається в будівлю, якби не це, вона б і далі збивала ... Те, що там з'явився Дронов — маленька іскорка, яка призвела до трагедії, яку вона зробила", — висловився Ігор Берченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Защита Зайцевой требует освобождение с испытательным сроком

Підтримав позицію потерпілих адвокат Дмитро Марцонь.

"Дронов однозначно порушив правила дорожнього руху. Піддавати потерпілих судовій процедурі ще раз, нелогічно, несправедливо і незаконно ... У самому вироку прокуратура говорила про пом'якшуючі обставини у Олени Зайцевої — повне визнання вини та часткове відшкодування шкоди. Мені незрозуміло, як така ситуація може відбуватися, що людина щиро кається в скоєному у вироку. При цьому правова позиція адвоката — умовний термін в апеляційній інстанції, а в касаційній — відсутність складу злочину. Вина Зайцевої, ми вважаємо, доведена більше, ніж можливо", — пояснив захисник потерпілих.

Такою ж була позиція адвоката Лариси Матвєєвої.

"Позиція адвоката Дронова спростовується матеріалами справи. Всі обставини, що підтверджують порушення ним правил дорожнього руху встановлені. Підстав для задоволення касаційної скарги немає ... Було підтверджено, що Зайцева порушила ПДР. Це підтверджувала і сама Зайцева на судових засіданнях. Говорити, що в її діях немає складу злочину — абсурд", — заявила захисниця потерпілих.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осужденная Зайцева занимается вышивкой в исправительном центре

Визнала касаційні скарги такими, що не підлягають задоволенню і прокурор.

"Докази адвоката Плетньової про відсутність складу злочину не заслуговують на увагу і суперечать позиції Зайцевої, вона визнавала провину, каялася. Дії засуджених правильно кваліфіковані, оскільки недотримання ПДР одним учасником дорожнього руху не звільняє від відповідальності другого. Щодо покарання — вважаю, що воно призначене відповідно до вимог. Вони, рухаючись одночасно, судячи з відео, на заборонений сигнал світлофора, прискорювали рух транспорту. Як наслідок — трагедія, в якій загинуло шість молодих людей. Підстав для пом'якшення немає ніяких ", — сказала вона.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.