Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

03 квітня, 2020 - 12:40

Суд по Зайцевій і Дронову транслюватимуть онлайн

Через карантин у суді присутні лише учасники процесу. Однак Верховний Суд розглядає касаційні скарги адвокатів Геннадія Дронова та Олени Зайцевої без засудженої.

Через карантин у суді присутні лише учасники процесу. Однак Верховний Суд розглядає касаційні скарги адвокатів Геннадія Дронова та Олени Зайцевої без засудженої та її адвоката.  

3 квітня Верховний Суд розглядає касаційні скарги адвокатів Геннадія Дронова та Олени Зайцевої, визнаних винними у смертельному ДТП на Сумській. Олена Зайцева і її адвокат Юлія Плетньова на засідання не з'явилися. Потерпілі беруть участь в засіданні по відеоконференції із Київського райсуду Харкова, Геннадій Дронов вийде на зв'язок з колонії, його захисник присутній у Верховному Суді. Про це KHARKIV Today повідомив адвокат Дмитро Марцонь, який представляє потерпілих.

"Їх немає (Зайцевої та її адвоката — ред.), вони повинні були бути в Києві. Я присутній як адвокат, Лариса Матвєєва як адвокат і троє потерпілих: Оксана Євтєєва, Ігор Берченко і Людмила Фабріс", —розповів Марцонь.

Адвокат додав — онлайн-трансляція судового засідання буде доступна всім.

"Суд прийняв рішення задовольнити клопотання про проведення онлайн-трансляції на сайті Верховного Суду. Зараз вона буде і можна всім дивитися. Це заявив головний редактор "Факти" ICTV і ми всі підтримали, в тому числі звернулися потерпілі, які сьогодні не змогли бути — Тіна Шевцова і Світлана Винниченко. Вони звернулися, і я передав це прохання суду і суд, слава богу, врахував прохання журналістів і потерпілих",— пояснив Марцонь.

Адвокат підкреслив: сьогоднішнє засідання має поставити крапку в справі.

"Чекаємо, що нарешті поставлять крапку у відмові всіх касаційних скарг і вже перестануть знущатися над людьми", — повідомив він.

Як писав KHARKIV Today, в кінці грудня 2019 року Верховний Суд прийняв касацію Дронова і Зайцевої.  

26 лютого 2019 року їх визнали винними за ч. 3 ст. 286 КК України та засуджено до 10 років позбавлення волі, а також позбавили права керувати автомобілями терміном на три роки. Дронову термін відбування покарання почав рахуватися з 8 листопада 2017 року, Зайцевій — з 18 жовтня 2017 року. Крім того, за рішенням судді вироком було задоволено позови потерпілих про відшкодування матеріальної шкоди на загальну суму понад 7 мільйонів гривень. Геннадій Дронов відбуває покарання в колонії в Полтавській області, Олена Зайцева — у виправному центрі в Дніпропетровській області.

Аварія за участю Олени Зайцевої та Геннадія Дронова сталася на перехресті вулиці Сумської і провулка Мечникова 18 жовтня 2017 року. Автомобіль Зайцевої після зіткнення вилетів на тротуар, де стояли люди. Шестеро людей загинули, ще шестеро отримали травми.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.