Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Винна в ДТП на Сумській за два роки заплатила по 24 гривні рідним загиблих

Елена Зайцева и Геннадий Дронов. Фото: KHARKIV Today
Елена Зайцева и Геннадий Дронов в суде. Фото Kharkiv Today.
Чому Зайцева і Дронов не платять, невідомо.

Родичам загиблих в аварії на вулиці Сумській в Харкові не виплачують півмільйона гривень компенсації.

Засуджений Геннадій Дронов виплат не робить, Олена Зайцева кілька разів перерахувала 24 гривні, хоча кожен повинен відшкодувати по 500 тисяч гривень кожному родичу загиблих. Про це пише "Сегодня" з посиланням на сестру загиблої в аварії Ніни Кобесової — Тіну Шевцову.

"З боку Дронова взагалі ніяких виплат. Ну, Зайцева, з Покровського приходить ... Один раз, напевно, 24 гривні прийшло, другий раз десь так само", — сказала Шевцова.

Як пише "Сегодня", інші постраждалі отримали приблизно такі ж суми виплат від засуджених. У Міністерстві юстиції на запит відповідати не стали, посилаючись на право засуджених на нерозголошення про себе інформації.

"Чому замість визначених судом мільйонів гривень компенсації виплачуються копійки, ми намагалися з'ясувати через Міністерство юстиції. Дронов відбуває покарання в колонії на Полтавщині, Зайцева — в Покровському виправному центрі в Дніпропетровській області. І іншу інформацію про себе, як відповіли нам в Мін'юсті, засуджені заборонили розголошувати", — пояснили у виданні.

Відзначимо, суд засудив Геннадія Дронова та Олену Зайцеву до десяти років позбавлення волі. З огляду на те, що три з половиною роки вже минуло, через півтора року засуджені можуть подавати клопотання про дострокове звільнення. Однак адвокат постраждалих сімей Лариса Матвєєва впевнена, що такого не буде.

"Оскільки там загинуло багато людей, мови про амністію на сьогодні, в тій редакції, яка існує, не йде", — пояснила Матвєєва.

Як писав KHARKIV Today, у червні 2020 року стало відомо про те, що Зайцева почала виплачувати компенсацію родичам загиблих в ДТП на Сумській. Розмір першого платежу склав 31 гривню і 67 копійок. Оскільки у Зайцевої немає ніякого майна, компенсація вираховується із зарплати, яку вона отримує у виправній колонії.

Нагадаємо, 26 лютого 2019 року Геннадія Дронова та Олену Зайцеву визнали винними за ч. 3 ст. 286 Кримінального кодексу України та засуджено до десяти років позбавлення волі, а також позбавили права керувати автомобілями терміном на три роки.

Вироком було задоволено позови потерпілих про відшкодування матеріальної шкоди на загальну суму понад сім мільйонів гривень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.