Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

20 січня, 2021 - 11:46

У Харкові вшанували пам'ять захисників Донецького аеропорту (відео)

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Через карантин у цьому році оркестр був не в повному складі.

Сьогодні — шоста річниця боїв за Донецький аеропорт.

20 січня в аеропорту "Харків" вшанували пам'ять захисників Донецького аеропорту. Військовий оркестр грав не в повному складі — був присутній один трубач і один барабанщик, причиною став локдаун. У минулому році згадували бої 70 оркестрантів.

аэропорт
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

До аеропорту прийшов підполковник Борис Рябуха, який обороняв Донецький аеропорт в складі другого батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади (базується в Житомирі). Під час боїв за Донецький аеропорт він, на щастя, не постраждав.

"На мою думку, цей день потрібен. Потрібно згадувати про тих військових, завдяки яким зараз люди можуть жити в мирних містах України. Мій підрозділ захищав аеропорт з жовтня по грудень 2014 року. На той час був і старий, і новий термінал під нашим контролем. Але саме події кінця листопада — коли був знищений старий термінал, і захисники аеропорту залишилися тільки в новому терміналі. Я, слава Богу, поранений не був, але в підрозділі були і поранені, і загиблі. Це війна, потрібно розуміти, що війни без втрат не буває. Але кожен, хто там знаходився, розумів, для чого він це робить", — розповів Рябуха.

аэропорт
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Нагадаємо, бої за злітно-посадкову смугу і новий термінал Донецького аеропорту розпочалися 26 травня 2014 року і тривали 242 дні, до 22 січня 2015 року. 20 січня 2015 року обрушилися бетонні перекриття та стеля. Під уламками загинула частина захисників аеропорту. Після цього вцілілі "кіборги" покинули термінал, оскільки подальша оборона не мала сенсу: від будівлі залишилися руїни.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.