Куди поїхати у відпустку з Харкова: правила в'їзду в ЄС і на популярні курорти
З 1 липня у харків'ян стало більше шансів провести відпустку за кордоном. Багато країн Євросоюзу приймають вакцинованих туристів.
Світ потроху відкриває кордони. У 62 тисяч харків'ян, які вже завершили вакцинацію, є можливість поїхати до країн ЄС без обов'язкових ПЛР-тестів і 10-денної ізоляції.
Найбільш лояльні
Більшість європейських країн, які відкрили кордони для українців, дозволяють в'їзд з усіма вакцинами, які зараз застосовують у Харкові. Деякі все ще не визнають китайську вакцину, а інші держави і зовсім закриті для сторонніх. Але є країни, які пускають українців не те що без вакцинації, але навіть і без тестів на коронавірус.
Чорногорія і Албанія, одні з найменших європейських країн, в аеропортах не вимагають від харків'ян ніяких доказів того, що вони щеплені, не хворі або перехворіли. Полетіти туди можна прямо з Харкова, в чорногорський Тіват літає SkyUp і МАУ, в албанську Тірану — тільки SkyUp. У Північну Македонію не літає нічого, але з Чорногорії і Албанії туди рукою подати. Без усяких медичних документів можна летіти і в далеку Домінікану. З Харкова на Кариби не потрапити, потрібно летіти через Київ.
Популярні курорти
Більшість популярних серед харків'ян курортних місць знаходяться у країнах, які не вимагають від мандрівників обов'язкової вакцинації і задовольняються ПЛР-тестом, який зроблений не пізніше, ніж за 72 дні до вильоту. Без щеплення можна полетіти в популярні серед туристів Туреччину і Єгипет. У Шарм-ель-Шейх з Харкова літає SkyUp і Azur Air Ukraine. Ще більше шансів потрапити до Туреччини: літаки з Харкова літають в Стамбул, Даламан, Бодрум і Анталію. Туди згодиться не тільки ПЛР-тест, але і зроблений за 48 годин швидкий тест на антиген, який коштує дешевше. Якщо ви вакцинувалися, тест або довідка про те, що ви перехворіли на коронавірус, не потрібні.
У Грецію з Харкова можна полетіти тільки на Крит, але в липні повинні додатися ще й Салоніки. Греки, як і турки, теж приймають українців з експрес-тестами, дітям до 12 років і вони не знадобляться. А ось на Кіпрі потрібно буде не тільки пред'явити ПЛР-тест, але і повторно пройти його в аеропорту. У Ларнаці, куди з Харкова літають SkyUp і Wizz Air, він обійдеться у 30 євро.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Час уколотися! 5 способів прищепитися проти коронавірусу
У Болгарії (з Харкова в Бургас возить SkyUp) потрібен ПЛР або експрес-тест всім, хто старше 12 років, але слід бути готовим до того, що в аеропорту туриста можуть зобов'язати пройти експрес-тест ще раз — це безкоштовно.
Грузія — ще один популярний напрямок. З Харкова можна полетіти як в Тбілісі, так і в Батумі. Але там також необхідно заповнити анкету перед в'їздом, а не пізніше третього дня перебування в країні зробити ПЛР-тест ще раз, це обійдеться орієнтовно в 25-30 доларів.
До інших курортних регіонів можна дістатися через Київ. Більш повний перелік країн, які пускають до себе без щеплень проти коронавірусу, шукайте в інфографіці.
Пускають з вакциною
З 1 липня багато європейських країн відкрили свої кордони для українців, які завершили повний курс вакцинації не пізніше, ніж за 14 днів до поїздки. Досі серед членів ЄС існують деякі розбіжності: визнавати китайську вакцину чи ні. Наприклад, у Німеччині, куди з Харкова можна полетіти літаком до Дортмунда і Берліна, CoronaVac за вакцину не вважають, але можна схитрувати — приїхати у Німеччину з Австрії, яка китайську вакцину визнає. Обмежень на поїздки між цими країнами зараз немає, але в Австрію доведеться летіти через Київ.
Своєрідними воротами в Європу для тих, хто вакцинувався китайською вакциною, можуть бути Іспанія, Нідерланди, Словенія, Угорщина, Швейцарія або Естонія (є рейс з Харкова в Таллінн).
Втім, навіть повна вакцинація не звільняє туриста від необхідності робити ПЛР-тест за 72 години до польоту. Вона звільняє тільки від 10-денного карантину після прибуття. Країни часто змінюють правила в'їзду, тому перед подорожжю краще зайти на сайт посольства потрібної країни в Україні та подивитися, що нового.
Не пускають
Зараз потрібні дуже серйозні підстави, щоб з України потрапити в деякі країни. Не пускають українців без поважної причини Бельгія і Великобританія з Ірландією, Італія і Португалія, усі скандинавські країни, і навіть сусідня Польща, Чехія і Словаччина, Росія, Білорусь, Азербайджан і Ізраїль.
Правила в'їзду в ці країни різні. Наприклад, щоб потрапити в Росію чи Білорусь, потрібно довести, що ти їдеш до родичів або у справах. Для поїздки в Ізраїль потрібно подати спеціальний запит у посольство або консульство і дочекатися дозволу на в'їзд від влади. До Польщі можуть їхати родичі громадян, а також студенти і ті, хто працює у країні, у Чехію, крім цих категорій, пускають тих, хто їде лікуватися.
Правила виїзду за кордон змінюються щомісяця, як і ситуація з поширенням коронавірусу в світі. Зараз епідемія йде на спад, так що можна скористатися шансом і з'їздити туди, куди давно хотілося, поки нас не накрило новою хвилею.