У харківській "інфекціонці" підключили нову кисневу цистерну для хворих COVID-19
Лікарі харківської "інфекціонки" використовують в чотири рази більше кисню в порівнянні з початком пандемії. Уже почалися переговори про постачання ще однієї цистерни.
21 серпня в Харківській обласній клінічній інфекційній лікарні запустили нову цистерну з киснем, необхідним для лікування пацієнтів з коронавірусом. Кисневі траси з цієї ємності ведуть до палат інтенсивної терапії та реанімації. Цистерна обійшлася в 25 тисяч євро, які дав завод "Messer". Минулого тижня таку ж ємність встановили в "чорнобильській" лікарні.
"Раніше було менше споживання, зараз з кожним днем воно зростає. Ми знайшли вихід, встановили більше обладнання. Сподіваємося, що на даний момент буде повне забезпечення. Це не перша ініціатива. По Харкову — також "чорнобильська" лікарня. Компанія брала участь в Дніпрі для забезпечення. По Харкову зараз кілька проєктів по збільшенню можливості і потужності подачі кисню", — сказав представник компанії "Messer" Євген Кашкін.
За словами координатора проєкту "Разом проти Ковід" Максима Зеленського, в "інфекціонці" кисневий запас вичерпався, а кількість хворих коронавірусом з кожним днем зростає, тому потрібно було терміново ввести в експлуатацію нове обладнання.
"Важливість цього інженерного рішення продиктована тим, що у нас в лікарні вже раніше було додатково побудовано кілька кисневих трас, які дозволяють рятувати наших хворих на COVID завдяки кисневій терапії. Але ресурс цих ємностей вже вичерпаний. Тому було потрібне додаткове обладнання. Нам ще потрібно збільшувати кількість палат, ліжко-місць і є плани ще додатково обладнати реанімаційне відділення. Тому що однієї реанімації не може бути, бувають техногенні проблеми, коли всі ресурси необхідно збільшувати, — сказав Зеленський. — Завод крім того, що придбав ємності, — доставив, змонтував і сьогодні вже був перший пуск і заправка киснем цієї станції. Це збільшило можливості цієї лікарні. Ця цистерна — окрема нова труба, йде до загальної системи постачання кисню. А ця система вже постачає кисень до реанімації, відділення терапії, яких вже кілька в різних відділеннях цієї лікарні. Ми не мали технічної можливості збільшувати ємності. У нас уже були випадки, коли був перепад тиску в системі кисню, і це вже призвело до великих проблем".
Головлікар харківської "інфекціонки" Павло Нартов пояснює: без нової цистерни лікарня не обійшлася б, оскільки на місяць витрачається в чотири рази більше кисневих балонів, ніж на початку пандемії. Вже ведуться переговори про придбання ще однієї ємності.
"Ця киснева ємність вкрай необхідна. Але якщо буде така кількість хворих, ми ще будемо розширюватися, нам ще необхідна буде така ємність. Ми знову ведемо переговори про те, що необхідна ще одна така ємність, що її потрібно ставити окремо. Раніше ми використовували 24 кисневі балони на місяць, зараз щодня ми використовуємо більше 100 балонів. Такі зараз обсяги кисню", — підкреслив Нартов.
Нартов нагадав, що "інфекціонка" розрахована на 200 ліжок, але додатково було виділено 40 ліжок в дитячому відділенні. Зараз, за його словами, лікарня повністю укомплектована лікарями і медсестрами, вакантними залишаються кілька місць молодшого медичного персоналу. У реанімаційному відділенні — 12 важких пацієнтів.
"У нас — 24 точки доступу до кисню. Це важкі хворі. Хворі, які на кисні, на концентрації, це не середньої тяжкості, це важкі форми. Це у них низька сатурація. Ці хворі, які перебувають на кисні, в будь-який момент можуть потрапити до реанімації, на ШВЛ. На сьогоднішній день у нас 237 хворих. У реанімаційному відділенні (воно розраховане на 12 ліжок) — 12 хворих. Ще додатково у нас є апарати ШВЛ у відділеннях, шість хворих", — зазначив він.
Як писав KHARKIV Today, станом на 21 серпня в Харківській області підтверджені 7033 випадків COVID-19, за добу — плюс 184. Крім того, померли ще двоє жителів, за весь період пандемії — 173 летальних випадків.