Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В "інфекційці" розповіли про пацієнтів із найтяжчим перебігом COVID-19

Фото: ХОГА
Лікарі закликають робити щеплення.

За словами лікарів, побічні ефекти вакцинації перенести легше, ніж лікування у реанімації.

За останні півроку у відділенні інтенсивної терапії обласної інфекційної лікарні лікували тільки двох вакцинованих. Таку статистику повідомили у медустанові.

"Вакциновані хворі найчастіше до нас не надходять. Було всього два випадки за останні півроку, що надходили хворі вакциновані — і то ці хворі з позитивною динамікою, вони у подальшому були переведені у відділення. Загалом надходять хворі не вакциновані у дуже важкому стані", — розповіла завідувачка відділенням інтенсивної терапії "інфекціонки" Лариса Маркуш.

За її словами, загалом важкий перебіг хвороби спостерігається у не вакцинованих пацієнтів з супутніми хронічними захворюваннями. Серед найбільш небезпечних "супутників" коронавірусу — ожиріння, цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, онкологія тощо.

"Дуже важливо, щоб такі хворі були захищені, щоб у них була вакцинація. На жаль, не всі розуміють важливість щеплення. Не всі бачать ті жахи, які відбуваються у реанімації. Навіть апарати CPAP не завжди можуть врятувати, адже СOVID-19 руйнує не тільки легені, але і інші органи: нирки, серцево-судинну систему. Тому вакцинація повинна бути на першому місці", — впевнена Лариса Маркуш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 80% хворих на коронавірус у харківських лікарнях перебувають на кисневій підтримці

Лікар зазначила, інших варіантів захиститися від СOVID-19, крім щеплення, не існує.

"Якщо після щеплення з'являється температура, болить рука —  це можна пережити, набагато гірше потім лікуватися. У нас були випадки, коли важкі хворі говорили: "Ось виживу, обов'язково піду на щеплення", — розповіла завідувачка відділенням інтенсивної терапії лікарні.

Нагадаємо, упродовж доби більш ніж у 1500 жителів Харківської області підтвердили коронавірус.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.