Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

"Розбір польотів": головлікар інфекційної лікарні доповідав у ХОДА про кадровий голод і неможливість сортувати пацієнтів

Відповідні звернення опублікувала радник голови Харківської ОДА.

Про нестачу персоналу і заповнювання пацієнтами головлікар інфекційної лікарні повідомив департаменту охорони здоров'я ще в кінці квітня. На початку травня Павло Нартов знову скаржився в профільний департамент ХОДА.

Директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Вадим Іванніков доручав харківській "інфекціонці" не допустити поширення коронавірусу в області, при цьому всіх пацієнтів з пневмонією вимагав приймати до цієї лікарні. Скарги головлікаря лікарні про заповнювання і нестачу персоналу ігнорувалися. Відповідні документи опублікувала радник голови Харківської обласної державної адміністрації Наталія Попова.

Наказ департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА від 15 квітня визначав вимоги не тільки до харківської "інфекціонки", але й інших лікарень при лікуванні пацієнтів з пневмонією.

"Забезпечити направлення пацієнтів з районів області, з клінічно встановленим діагнозом  "пневмонія" на стаціонарне лікування, в залежності від складності захворювання, в центральні районні лікарні за територіальним принципом, КНП Харківської обласної ради "Обласна клінічна інфекційна лікарня" та КНП Харківської обласної ради "Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня",  жителів Харкова тільки в КНП Харківської обласної ради "Обласна клінічна інфекційна лікарня" та КНП "Обласна дитяча інфекційна клінічна лікарня", — сказано в наказі, підписаному Вадимом Іванніковим.

Іванніков давав вказівку робити всім пацієнтам з підозрою на інфекційні захворювання експрес-тести, щоб виявити коронавірус. Згідно з документом, рішення про переведення пацієнтів з негативним ПЛР-тестом і з підтвердженою пневмонією в інші лікарні мало ухвалюватися "в кожному конкретному випадку".

Директору харківської інфекційної лікарні Павлу Нартову доручали "неухильно виконувати вимоги комплексного плану заходів", щоб не допустити поширення інфекційних хвороб, а директору лікарні швидкої і невідкладної допомоги — госпіталізовувати всіх пацієнтів з пневмонією до харківських інфекційних лікарень — дорослої та дитячої.

Уже в кінці квітня Нартов писав про зростання госпіталізованих пацієнтів.

"На даний момент в Обласній клінічній інфекційній лікарні перебуває 152 хворих з підозрою чи підтвердженою інфекцією COVID-19", — відзначав він 19 квітня.

Тоді ж Нартов говорив, що його лікарня отримала достатню кількість апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів і інфузійних помп, однак зіткнулася з іншою проблемою — нестачею персоналу. Для нормальної роботи лікарні потрібно було понад 100 співробітників — мінімум 16 лікарів-анестезіологів, 69 медичних сестер-анестезистів і 46 молодших медсестер.

"Дуже гостро стоїть питання кадрового забезпечення для лікування хворих на ліжках інтенсивної терапії, адже в даний момент на 18 хворих, які потребують інтенсивної терапії в двох відділеннях, залишається 1 черговий лікар-анестезіолог і 2 сестри-анестезистки, які фізично і практично не здатні забезпечити якісне надання допомоги такій кількості важких хворих, — пояснював Нартов. — Просимо вашої допомоги для вирішення питання кадрового забезпечення цілодобового чергування в Обласній клінічній інфекційній лікарні додаткової кількості медичних працівників: лікарів-анестезіологів з розрахунку 1 лікар на 10 хворих, сестер-анестезисток з розрахунку 1 медсестра на 3-4 хворих і молодших медсестер з розрахунку 1 молодша медсестра на 6 хворих".

Директор інфекційної просив залучити медиків з інших лікарень, які знаходяться в обласному підпорядкуванні, і створити бригади для проведення інтенсивної терапії "при можливості вахтовим методом, який успішно використовується в інших регіонах України". Тобто медикам пропонувалося постійно перебувати в лікарні.

Через два тижні Нартов знову повідомив департамент охорони здоров'я про заповнювання лікарні — 88% ліжок були зайняті хворими з підтвердженим коронавірусом, а також про неможливість сортувати пацієнтів.

"З 12.05.2020 року КНП Харківської обласної ради "Обласна клінічна інфекційна лікарня" не може виконувати провізорну функцію", — сказано в документі.

Але і тоді лікарні не допомогли ні з пошуком лікарів, ні з перерозподілом хворих. Після цього вибухнув скандал. А сам голова департаменту Іванніков в кінці травня пішов на лікарняний. За нашою інформацією, минулого тижня він перебував на стаціонарному лікуванні в лікарні.

Як писав KHARKIV Today,  26 травня колектив Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні відправив міністру охорони здоров'я Максиму Степанову лист. Склали документ в квітні, але відправити зважилися тільки зараз, коли конфлікт їх директора Павла Нартова з головою ОДА Олексієм Кучером перейшов у відкриту фазу.

Нагадаємо, 28 травня комісія, яка інспектувала Харківську обласну клінічну інфекційну лікарню 26 і 27 травня, надала Міністерству охорони здоров'я України відповідний звіт. На підставі МОЗ пообіцяло зробити висновки. Однак Міністерство поки їх не опублікувало. Департамент охорони здоров'я перерахував основні висновки комісії.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.