Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Пацієнтів харківського онкоцентру лікують за новітніми стандартами

Фото: KHARKIV Today
Генеральний директор "Обласного центру онкології" Денис Скорий розповів про досягнення медичної установи за три з половиною роки її існування.

У медзакладі кажуть, що перейшли на міжнародні стандарти діагностики і обстеження пацієнтів.

Три з половиною роки тому депутати Харківської обласної ради прийняли рішення про ліквідацію старого "Харківського обласного клінічного центру онкології" і створили на його матеріально-технічній базі новий "Обласний центр онкології". Як розповів генеральний директор нового центру Денис Скорий в ході прес-конференції, яка відбулася в середу, 21 жовтня, в прес-центрі KHARKIV Today, за цей час вдалося реалізувати кілька основних кроків.

До центру було залучено  фахівців з інших регіонів. Також медустанова перейшла на міжнародні стандарти діагностики і обстеження пацієнтів.

"Це послідовності дій в діагностиці та лікуванні, які будуються на підставі принципів доказової медицини, на підставі найкращих світових досліджень, які безперервно відбуваються в усьому світі і на підставі чого вибудовуються ці принципи. З огляду на те, що онкологія — галузь, яка швидко і динамічно розвивається, — щоквартально відбуваються зміни цих принципів. Ті підручники онкології і підручники хірургії, за якими ми вчилися десять років тому, мають хіба що історичну цінність", — зазначив Скорий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарнях Харківської області з'являться бібліотеки

Пацієнтам лікарні почали видавати брошури, де повністю описані особливості і причини виникнення раку, принципи діагностики та лікування. Мета — інформувати хворих про їх хвороби.

У лікарні також були створені сім мультидисциплінарних груп: онкопатології печінки і підшлункової залози, онкопатології шлунково-кишкового тракту, онкопатології органів грудної порожнини, онкогінекології, онкомаммологіі, онкоурології і онкопатології голови і шиї. Ці групи складаються з фахівців різних профілів: онкохірурга з конкретної патології, хіміотерапевта, клінічного онколога, патолога, радіолога, променевого терапевта.

"Це базис, який працює в будь-якому хорошому міжнародному онкологічному центрі. Це одне з головних досягнень, які зроблені в центрі онкології", — розповів Скорий.

Також "Обласний центр онкології" отримав нове обладнання. Його купували як за кошти онкоцентру, так і за кошти обласного бюджету та меценатів.

"На сьогоднішній момент ми маємо дуже непоганий арсенал медичного обладнання, починаючи від мамографа, цифрового рентген-апарату, купи апаратів для ультразвукової діагностики. Променева терапія — реально наш біль, тому що ми на сьогодні не маємо хорошого, якісного апарату променевої терапії в Харківській області. У нас є два апарати гамма-терапії. Це непогана апаратура, але це історія минулого століття. Та нам вдалося перезарядити один з апаратів. Ми на сьогоднішній день маємо терапевтичну дозу цього заряду. Якби не було джерела, а це мільйони гривень, то ми б не могли закривати цей сегмент з променевої терапії", — зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, коли в Харкові відкриють ще дві лікарні для хворих коронавірусом

Також в онкоцентрі є обладнання лабораторної діагностики, абсолютно нова реанімація, електрохірургічне обладнання для безкровного відшаровування тканин.

Скорий зазначає, що тільки за останні три роки вартість матеріально-технічної бази онкоцентру збільшилася в 4,2 рази.

Силами волонтерів до онкоцентру був проведений кисень — на той випадок, якщо серед онкохворих, які проходять там лікування, виявляться люди з підтвердженим COVID-19.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.