Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 лютого, 2020 - 14:59

На "Ігри героїв" до Харкова приїде рекордна кількість учасників

"Игры героев" пройдут 1 марта. Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
Фото: Константин Чегринский/KHARKIV Today
Атлети із усієї України допоможуть зібрати кошти для центру реабілітації військових.

1 березня у Харкові пройдуть чергові "Ігри героїв". Це змагання із кросфіту, в яких беруть участь військовослужбовці, які втратили кінцівки в ході бойових дій.

Цього року Харків збере рекордну кількість учасників — 25 чоловік з усієї України. Організатори кажуть, що це — навіть більше, ніж зазвичай приїжджає до Києва і називають нинішні змагання своєрідним чемпіонатом України. Вперше "Ігри героїв" пройдуть без залучення грошей держави — на благодійні внески.

Склад учасників обіцяє бути дуже різноманітним.

"Є хлопці, які приїдуть прямо з передової. Деякі наші учасники — вже справжні професіонали, наприклад, як Дмитро Новгородський. Він брав участь у перших іграх, а тепер він — справжній професійний тренер в Дніпрі, буде на "Іграх" в якості судді" , — розповідає керівник проекту "Ігор героїв" Олександр Гончаров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ни дня не жалел": бойцы с ампутированными конечностями об участии в зоне ООС

Майбутніх героїв Олександр Гончаров знаходить в госпіталях і реабілітаційних центрах і там переконує не здаватися, а продовжувати боротьбу, але вже — не з ворогом, а за медалі. Один із таких військових — Роман Кашпур, який братиме участь в змаганнях вперше.

"Я пішов у 19 років добровольцем в "Правий сектор", потім підписав контракт, отримав поранення, залишився без ноги. Саша мене покликав на" Ігри героїв ", як тільки я потрапив в Інститут протезування. Сказав, що у мене спортивна зовнішність, мені підійде таке. Я тоді віджартовувався: "Дайте хоч на ногу стану", — говорить Кашпур.

Тренер спортивного клубу "Малібу" Юлія Коваль п'ять років готує майбутніх спортсменів до "Ігор". Каже, що багатьом змагання врятували життя.

"Фізична активність дуже круто впливає на психологічний стан хлопців. Всі звикли до того, що спочатку потрібен психолог, а тільки потім ти повертаєшся до життя, йдеш тренуватися. Я б сказала, що можна і через тіло діяти на психологічний стан", — говорить Юлія.

Організатори розповідають, що серед нинішніх хлопців багато таких, які, втративши руки або ноги, почали спиватися або приймати наркотики, але потім прийшли в кросфіт, стали тренуватися і кинули погані звички. Один із таких ветеранів став капеланом, інший почав викладати у військовій академії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Победа силы духа. В «Играх Героев» нет проигравших

Мета "Ігор героїв-2020" не тільки допомогти військовим з ампутацією відновитися, але і привернути увагу благодійників до реабілітаційного центру "Next Step Ukraine" в місті Ірпінь Київської області. Влітку минулого року його відкрили за гроші української діаспори в США.

"Там лікуються хлопці з важкими травмами, паралізовані, на візках. За час роботи центру українці в Америці зібрали на нього 800 тисяч доларів, але хлопців пролікували вже на 10 мільйонів доларів — це складні операції в Америці, на мозку, нейрохірургія. Лікарі в Америці йдуть нам назустріч ", —розповів Олександр Гончаров.

На цих "Іграх" він сподівається знайти благодійників для центру і серед українців, які живуть в Україні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.