Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Колишній керуючий бійцівського клубу "Оплот" хоче стати депутатом Харківської міськради

Артем Василенко був серед "членів правління" бійцівського клубу Євгена Жиліна, а зараз хоче пройти до міськради з блоком Світличної "Разом".

Артем Василенко, колишній український дзюдоїст, член спортивного клубу "Оплот" в 2014-2016 роках, якого підозрювали в зберіганні зброї, вирішив стати депутатом Харківської міськради.

Він балотується від блоку колишньої голови Харківської ОДА Юлії Світличної "Разом". У списку партії Василенко йде під № 28, висувається по Індустріальному району. Він веде активну кампанію, для чого завів акаунт в соціальних мережах в серпні 2020 року.

В офіційній біографії кандидата зазначено, що він народився в 1989 році, є старшим тренером збірної України з дзюдо, живе в Харківській області, не судимий.

У непублічній частині біографії Василенка — членство в "Оплоті", керівна посада в організації, яка поставляла "тітушок" на Майдан — він був керуючим бійцівським клубом "Оплот". У 2012 році Артем Василенко прибув на змагання з боїв без правил до Севастополя (АР Крим) як представник спортивного клубу "Оплот", керівником якого з 2010 року був Євген Жилін. На місцевому сайті повідомляли: "Артем Василенко, представник спортивного клубу "Оплот", майстер спорту міжнародного класу з дзюдо, дворазовий чемпіон Європи, срібний призер чемпіонату світу, учасник Олімпійських ігор в Лондоні, один з організаторів турніру каже: "У планах — провести регіональні відбіркові тури в ще шести областях України в рамках даного Чемпіонату. Фінальні бої будуть проходити в Харкові. Ми хочемо зробити ці змагання щорічними для популяризації цього виду спорту і здорового способу життя. За перемогу на рингу спортсмени отримують цінні призи. Підготовка спортсменів, незважаючи на регіональний рівень, дуже висока, і спортсмени Севастополя можуть розраховувати на перемогу в фіналі Чемпіонату". 

У 2016 році, розслідуючи фінансування "Цитаделі", в Харківському антикорупційному центрі повідомляли, що Артем Василенко був керівником однієї з бізнес-структур, фірми "Легат 2013" і керуючим бійцівського клубу "Оплот".

У квітні 2014 року була інформація, що бійці "Цитаделі" беруть участь в боях за Слов'янськ, захопили будівлю міськради в Донецьку. Відомо, що в період роботи в "Оплоті" Артем Василенко був помічником Георгія Ісакова, відомого в кримінальних колах як "Жора", "Боксер", який був правою рукою Євгена Жиліна.

Як нам стало відомо, в 2014 році, після повернення з Російської Федерації, куди Артем Василенко вирушив з Георгієм Ісаковим за вказівкою Євгена Жиліна, він був затриманий і поміщений до СІЗО за зберігання боєприпасів і вибухових речовин. Матеріали були в Єдиному реєстрі досудових розслідувань №120142200000000401 від 29.05.2014 за фактом вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 Кримінального кодексу України. В цей же день йому було оголошено підозру по вищевказаним фактам. Але з невідомих причин справа Василенка до суду не дійшла.

1

За даними Харківського антикорупційного центру, в 2016 році, після вбивства Євгена Жиліна, Артем Василенко стає одним з керуючих "Оплоту". 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.