Харківська область на другому місці за скаргами мовному омбудсмену
Протягом місяця з нашого регіону мовному омбудсмену надійшло 43 скарги.
З 16 січня по 16 лютого про можливі порушення мовного законодавства зверталися 647 раз, з них — 160 по телефону. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в Facebook.
Найбільше скарг — 284, надійшло з Києва та Київської області. Більшість з 58 звернень, отриманих з Львівської області стосувалися переважно порушень в інших регіонах України (скарг про порушення у Львівській області — три). З Харківської області надійшло 43 скарги, з Одеської — 27, з Дніпропетровської — 16.
"Переважна більшість звернень (299) стосується відсутності української версії веб-сайтів про надання послуг сайтів інтернет-магазинів, частина сайтів за замовчуванням має недержавну мову. 139 осіб поскаржилися на порушення своїх прав в сфері обслуговування (надання послуг здійснювалося не державною мовою як в окремих магазинах, так і в магазинах великих торгових мереж, супермаркетах, закладах громадського харчування, банківських установах, салонах краси, перукарнях, ветеринарних клініках). Найбільше порушень (58) виявлено киянами. Розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою зафіксували 77 заявників з різних регіонів . 23 людини заявили про порушення норм закону в сфері освіти", — розповів уповноважений із захисту державної мови.
За його даними, поки не наклали жодного штрафу і не знайшли жодного злісного порушника.
"Всі надіслані нами на адресу фізичних або юридичних осіб вимоги про усунення порушень мовного законодавства, в тому числі за результатами проведених заходів державного контролю, були виконані. Ніякої інформації від людей, яким, на їхнє прохання, відмовили б в обслуговуванні державною мовою не надходило" , — пояснив Тарас Кремінь.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як харків'янам поскаржитися, якщо відмовили в обслуговуванні українською мовою
Як писав KHARKIV Today, 25 квітня 2019 року парламент прийняв закон про державну мову. Згідно з ним, з 16 січня 2021 року вся сфера обслуговування повинна перейти на українську мову при спілкуванні з клієнтами. Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови може штрафувати заклади за систематичні порушення закону про державну мову. Сума штрафу складе від 5100 до 6800 гривень.