Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

28 лютого, 2020 - 11:02

Інститут нацпам'яті звернеться до поліції стосовно Жукова

Фото: KHARKIV Today
Рішення перейменувати проспект Григоренка в проспект маршала Жукова в Інституті нацпам'яті називають таким, що провокує війни пам'яті.

Присвоєння імені Жукова проспекту в Харкові в Українському інституті національної пам'яті (УІНП) називають незаконним.

Рішення перейменувати проспект Григоренка в проспект Жукова, яке прийняли депутати Харківської міськради, порушує ч. 6 ст. 3 Закону "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій". Закон прямо забороняє присвоювати імена тих, хто обіймав керівні посади в партії та вищих органах влади Радянського Союзу. Георгій Жуков обіймав керівні посади в СРСР, в тому числі був міністром оборони в 1955-1957 роках і членом Президії ЦК КПРС в 1957 році. Про це повідомили в Інституті нацпам'яті.

"Інститут невідкладно звернеться до правоохоронних органів. Наполягатимемо на персональній відповідальності всіх причетних до порушення закону осіб",— уточнили в УІНП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кернес готов идти в суд за Жукова

В Інституті нацпам'яті підкреслюють, що присвоєння проспекту Григоренка імені Жукова не тільки незаконне, але й провокує війни пам'яті, ображає пам'ять про ветеранів Другої світової війни і не сприяє консолідації суспільства.

"Проголосоване рішення не має нічого спільного із належним вшануванням пам'яті про Другу світову війну. Адже замість поваги до учасників війни харківські можновладці займаються спекуляціями і протиставленням двох ветеранів війни — Петра Григоренка, генерал-майора Червоної армії, який є всесвітньо відомим правозахисником, і маршала Червоної армії Георгія Жукова ", — пояснили в УІНП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кто из харьковских депутатов вернул проспект Жукова: поименный список

В Інстититуті нацпам'яті додали, що платити за рішення перейменувати проспект Григоренка в проспект Жукова харків'яни будуть із власних кишень. Для заміни табличок знадобиться понад 100 тисяч гривень. 

Як писав KHARKIV Today, 26 лютого більшість депутатів Харківської міськради на сесії повернули Жукова на мапу Харкова. Із 85 депутатів, 22 були відсутні, "за" проголосовали 52 людини, "против" були вісім, ще троє утрималися.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.