Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

До Харкова привезли 360 китайських концентраторів, ще 40 довезуть днями

Иллюстративное фото: ХОГА
360 кисневих концентраторів передадуть лікарням, які лікують пацієнтів з коронавірусом.

Кисневі концентратори розподілять по опорних лікарнях Харківської області, в роботу їх запустять найближчим часом.

11 листопада до Харківської обласної дитячої інфекційної клінічної лікарні привезли 360 концентраторів, ще 40 довезуть найближчим часом. Про це повідомив KHARKIV Today директор дитячої "інфекціонки" Дмитро Кухар.

"Привозили дві фірми, з якими ми укладали договір. 250 штук привезла одна фірма, 110 — інша, але договір був на 150, тому будуть довозити ще партіями. Загалом на сьогоднішній день отримали 360 концентраторів", — сказав Кухар.

Країна-виробник нових концентраторів — Китай. Кожен здатний подавати десять літрів кисню на хвилину, може одночасно обслуговувати і одного, і двох пацієнтів. За словами директора дитячої "інфекціонки", концентратори — хорошої якості і зручні, мобільні і досить легкі за вагою.

"Концентратори майже однакові, за параметрами подання кисню — 10 літрів на годину (потік кисню). Цей кисневий концентратор має можливість обслуговувати одномоментно одного або двох пацієнтів в залежності від того, якого обсягу вимагає пацієнт. Якщо більшого обсягу, тоді одного пацієнта, якщо меншого, то можна навіть двох пацієнтів одномоментно. Вони (прим. — концентратори) хороші, мобільні, не важкі, з можливістю пересування як всередині палати, так і з однієї палати до іншої. Працюють тільки від електрики", — пояснив Кухар.

Надійшли сьогодні концентратори, куплені за гроші з "ковідного" фонду, раніше держава виділила областям субвенцію. Це не остання закупівля. Одна з фірм, яка поставляла концентратори, не змогла повністю передати товар, з наступною партією приїдуть ще 40 концентраторів. Обіцяють через кілька днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківська "інфекціонка" закупила кисню на місяць

Зараз в дитячій інфекційній лікарні є десять кисневих концентраторів. Скільки дістанеться їй після розподілу, поки невідомо. Всього в лікарні 115 ліжок для хворих коронавірусом — 110 у відділеннях і п'ять в реанімації. Киснем забезпечені 40 ліжок у відділеннях і всі п'ять в реанімації. Дітям через легкий перебіг коронавірусу рідше потрібний кисень, ніж дорослим.

"Концентратори запрацюють найближчими днями. Буде розподіл спеціальним штабом. Зараз ще раз моніториться достатність забезпеченням концентраторами і киснем в першу чергу тих лікарень, які надають допомогу ковідним хворим, і за результатами моніторингу буде розподіл. У мене близько десяти концентраторів, але є достатня кількість кисневих точок для подачі централізованого кисню. Тому цих кисневих точок на сьогодні цілком достатньо для забезпечення дитячого населення. Серед дорослих набагато більше залежних від кисню", — підкреслив Кухар.

Директор дитячої інфекційної лікарні зазначає, що в питанні забезпеченості киснем не може бути константи, оскільки кількість хворих коронавірусом змінюється. Зараз, під час сезонних захворювань, може відбутися зростання випадків COVID-19.

"Йде сезон грипу, є підвищення кількості хворих на ГРВІ та грип. Це поєднання не надто сприятливе. Сам грип може викликати ситуації з ураженням легень. Може бути необхідність в проведенні як штучної вентиляції легенів, так і кисневого забезпечення", — говорить Кухар.

Як повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, Харківська область отримала 37 мільйонів гривень субвенції на кисневе забезпечення. Половину цих коштів спрямували на область (за ці ж кошти і купили концентратори), половину — на Харків.

"Після введення концентраторів в експлуатацію відсоток ліжок, які забезпечені киснем, перевищить 50%", — зазначив Кучер.

За його інформацією, фінальну інвентаризацію потреб в кисні районних і обласних лікарень проведуть до кінця тижня, після цього розподілять концентратори. Запрацюють вони з понеділка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.