Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сімейні лікарі почнуть роздавати пацієнтам кисневі концентратори

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Концентратори для первинної ланки медицини закуповує Міністерство охорони здоров'я.

Брати концентратори у терапевтів зможуть пацієнти, яких виписали з лікарні, але які можуть потребувати кисневої терапії.

Міністерство охорони здоров'я України закуповує кисневі концентратори для первинної ланки медицини. Взяти у сімейних лікарів концентратор зможуть пацієнти, яких після госпіталізації виписали додому, але їм може знадобитися киснева терапія. Про це з посиланням на голову МОЗ Максима Степанова повідомляє пресслужба Міністерства.

На закупівлю концентраторів виділили 693 мільйони гривень.

"Зараз закуповують концентратори для первинного рівня як обмінний фонд — які потім зможуть видавати пацієнтам. Адже людину можуть виписати з лікарні з нормальною сатурацією, але вона потребуватиме кисневої терапії. Ці концентратори ми зможемо використовувати і після COVID", — зазначив міністр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У харківських лікарнях з'явилися вільні місця для хворих на коронавірус

Раніше KHARKIV Today писав, що в Харкові в розпал епідемії не використовують закуплені концентратори. Устаткування з минулого року стоїть в дитячій інфекційній лікарні. Концентратори були закуплені за рахунок субвенції з державного бюджету в 2020 році, але досі простоюють.

77 апаратів, які виділяють кисень з атмосферного повітря, стоять в коридорі Харківської обласної дитячої інфекційної лікарні. У Харківській облдержадміністрації кажуть, що це резерв. Ці концентратори — частина партії з 400 кисневих концентраторів, які розподілялися по лікарнях в регіоні.

 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.