Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Для жителів Харківської області вирішили купити домашні концентратори

Иллюстративное фото: ХОГА
Харківська облдержадміністрація розподілила державну субвенцію.

Питання про закупівлю кисневих концентраторів винесуть на сесію Харківської обласної ради.

У лікарні Харківської області куплять кисневі концентратори на 48 750 000 гривен, які прийшли в регіон як державна субвенція. Про це стало відомо з відповідного розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 17 травня.

Відзначимо, раніше питання розподілу субвенції на закупівлю концентраторів розглянула комісія з питань бюджету Харківської облради. Кисневі концентратори будуть використовувати сімейні лікарі та лікарі загальної практики, також їх можуть виділити в окремих випадках приватним лікарям, які уклали договори з Національною службою охорони здоров'я.

"Прилади повинні забезпечити кисневу терапію пацієнтам безпосередньо в домашніх умовах. Реалізацію заходів субвенції необхідно завершити до кінця травня", — відзначили на сайті облради.

Усього планують закупити 1,5 тисячі концентраторів з продуктивністю 10 літрів на хвилину. За результатами опитування в громадах, третина цих концентраторів вирішили віддати Харкову, інші розподілять по області.

"Таке співвідношення склалося після опитування, проведеного серед громад області, щоб виявити їхні потреби в концентраторах. Також виявилося, що поставка майже на 100% задовольнить потребу в концентраторах кисню для області", — сказано на сайті облради.

З урахуванням того, що в опорних лікарнях області продовжують встановлювати потоковий кисень, частина концентраторів звільниться. В облраді планують передати їх первинній ланці медичної допомоги.

Як писав KHARKIV Today, в харківській дитячій інфекційній лікарні простоюють 77 концентраторів, куплених за рахунок субвенції з державного бюджету в 2020 році. У Харківській ОДА кажуть, що це — резерв для залізничних лікарень. Ввести в роботу їх можуть у будь-який момент, але зараз немає такої потреби.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.