Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Армія отримала ще п'ять БТРів зі скандального харківського замовлення

Машини поїхали в розташування 92-ої механізованої бригади ЗСУ. Отже, ХКБМ ім. Морозова передало ВСУ 28 із 45 машин, передбачених контрактом.

Йдеться про один з найбільших контрактів концерну "Укроборонпром" на 1,5 мільярда гривень.

П'ять БТР-4Е виробництва Харківського конструкторського бюро машинобудування імені Морозова передані Збройним силам України 29 квітня. Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник генерального директора "Укроборонпрому" Мустафа Найєм.

Отже, ХКБМ передало армії вже 28 із 45 машин, передбачених контрактом.

"Ви, напевно, пам'ятаєте скандал з "фінської сталлю" і контракт на поставку Збройним силам 45 одиниць БТР-4Е. Це був перший проблемний контракт "Укроборонпрому", з яким мені довелося мати справу в вересні минулого року. Зараз веду ще кілька подібних угод. Але цей контракт і цей завод, як і раніше, залишаються найбільш вистражданими", — написав Найєм у себе на сторінці.

Він нагадав, що контракт був підписаний в 2016 році під держгарантії, однак за три роки армія не отримала жодної одиниці техніки. У грудні минулого року роботи відновилися.

KHARKIV Today писав про скандал, пов'язаний з корпусом для БТР-4Е, які виробляє Лозівський ковальсько-механічний завод. Він розгорівся після того, як військовий експерт Сергій Згурець оприлюднив фотографії з тріщинами на швах корпуса БТР-4Е до військового приймання. Для тестування броні вибрали бронебійні кулі Б-32 калібру 7,62 мм. Стрілянина велася з відстані 110 метрів з кулемета ПКТ. За словами заступника директора ХКБМ з якості Сергія Ханя, саме такий стандарт випробувань для даного БТР, затверджений спільною комісією Міноборони і КБ Морозова. В результаті випробування пройшли успішно.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.