Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сергій Жадан став лауреатом німецької премії

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Поета та письменника нагородять у грудні.

"Великим оповідачем, який продовжує традицію центральноєвропейської літератури та водночас революціонізує її" визнало Жадана журі.

Український письменник, поет і музикант Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт за політичне мислення 2022 року. Про це повідомили на сайті Фонду Генріха Бьолля, передає "Укрінформ".

"Погляди, які Сергій Жадан пропонує своїм читачам на українське суспільство, те, як він розповідає про виживання у війні (2014 року), є унікальними в новітній європейській літературі", — заявили у журі.

З книг Жадана читачі дізнаються, як з маси травматизованих війною індивідів народжується нова громадянська енергія солідарності. Автор не лише описує український світ, він також допомагає зрозуміти його у всьому його хаосі, стражданнях, людяності, зазначили в журі. Це спосіб оповідання, у якому оповідач — не господар, а такий же, як і всі, хто застряг серед хаосу буденності й шукає вихід, говориться у дописі. Члени журі також згадують музичний талант Жадана та його панк-гурт "Собаки в космосі".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харківські письменники звернулися до Терехова з проханням переіменувати Пушкінську

"Жадан є великим громадянином у розумінні Арендт, який дбає про суспільство, в якому живе і працює, активно допомагаючи тому, щоб громадяни не падали духом під час російсько-загарбницької війни", — розповіли у Фонді Генріха Бьолля.

Нагороду Сергію Жадану вручать 2 грудня 2022 року в історичній ратуші Бремена. Премію Ганни Арендт присуджує Фонд Генріха Бьолля у співпраці з містом Бремен, вона становить 10 000 євро. Нею нагороджують людей, які сміливим втручанням пішли на "ризик публічності".

Нагадаємо, у червні Сергій Жадан став лауреатом Премії миру 2022 року. Церемонія нагородження відбудеться 23 жовтня на книжковому ярмарку у Франкфурті.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.