Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Сергій Жадан став лауреатом німецької премії

Фото: m.tagesspiegel.de
Премію миру письменник отримає у жовтні.

У Німеччині відзначили Сергія Жадана за видатний мистецький доробок та ставлення до людей.

Харківський письменник Сергій Жадан став лауреатом Премії миру 2022 року. Церемонія нагородження відбудеться 23 жовтня на книжковому ярмарку у Франкфурті. Про це повідомили на офіційному сайті Премії миру.

"У 2022 році ми присуджуємо Премію миру Сергію Жадану. Ми відзначаємо українського письменника та музиканта за його видатну мистецьку діяльність та ставлення до людей на війні, яким він допомагає, ризикуючи своїм життям", — пояснило журі.

На сайті Премії миру сказано, що Сергій Жадан своїми творами переносить читачів у світ, який переживає велике потрясіння і водночас живе традиціями, письменник досліджує людей, які попри насилля, намагаються бути незалежними.

Про нагороду повідомив і сам Сергій Жадан. Письменник зазначив: сьогодні важливо, аби Україна отримувала, окрім військової підтримки, інформаційну.

"Дякую німецьким книговидавцям та книгорозповсюджувачам за цьогорічну Премію Миру. Дуже важливо, що в німецькому інформаційному просторі присутня Україна. Важливо, що восени на Франкфуртському книжковому ярмарку, де ця премія вручається, Україна буде предметом обговорення. Ми потребуємо зброї, але інформаційної підтримки ми потребуємо так само. Ми маємо перемогти в цій війні, ми мусимо захистити своє майбутнє. Тому нині кожен вияв підтримки української культури працює на нашу перемогу. Величезна подяка всім за солідарність!", — написав Жадан на своїй сторінці у Facebook.

Зазначимо, Премія миру заснована у 1949 році. Сума нагороди складає 25 000 євро.

Як писав KHARKIV Today, 24 травня харківський гурт "Жадан і Собаки" презентував нову пісню — "Метро". Пісня присвячена дітям, які переховувалися від обстрілів російських окупантів у Харківському метрополітені.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.