Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харківські письменники звернулися до Терехова з проханням переіменувати Пушкінську

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today
Вулиці пропонують дати ім'я Григорія Сковороди.

Харківські члени Спілки письменників звернулися до міського голови Ігоря Терехова. У відкритому листі вони пропонують перейменувати вулиці, названі на честь російських літераторів.

Члени спілки пропонують назвати вулиці на честь видатних українських діячів культури. За пропозицією Спілки, вулицю Пушкінську варто перейменувати на вулицю Григорія Сковороди, а Лермонтовській дати ім'я видатного поета часів Розстріляного Відродження Майка Йогансена.

"Вулицю Сергія Єсеніна (раніше Економічна) перейменувати на вулицю Василя Мисика — видатного українського поета, перекладача, сходознавця, який останніх тридцять років життя мешкав у будинку №3 по вулиці Економічній, яку одразу після смерті поета перейменували на вулицю Єсеніна", — пропонують письменники.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чи винен Пушкін? У Харківській мерії не хочуть прибирати з вулиць ім'я російського поета

Вулицю Ахсарова на Олексіївці, на думку письменників, варто переназвати на честь письменника та філолога Леоніда Ушкалова, Тобольську — на вулицю Павла Грабовського. Також письменники пропонують знайти на мапі місце для письменника, педагога, лексикографа, літературознавця, етнографа, історика, публіциста Бориса Грінченка і повернутися до пошуку нової назви для колишнього Московського проспекту.

"Запропоновані топонімічною комісією назви виглядають дещо дивно, безлико і звучать кострубато. Зрештою, у Харкові є прекрасний приклад — Полтавський шлях. Добре було б, якби з'явився й Ізюмський шлях", — зазначив у зверненні голова харківського відділення Спілки письменників Анатолій Стожук

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.